16% страхових виплат отримують шахраї

За оцінками фахівців, тенденція за неправдивими зверненнями досить висока і продовжує збільшуватися. Основна маса афер фіксується в сегменті автострахування.

При цьому, орієнтовна сума виплати по одному такому випадку може складає до 1 млн грн. В цілому галузь втрачає від 600 млн грн. на рік, вимушено віддаючи гроші в руки аферистів.

Основними «ділками» є організовані групи осіб, які отримують дохід від шахрайських операцій із страховиками.

«Гра» розписана по нотах: у такій махінації задіяні юристи, страхові агенти, даішники, експерти-оцінювачі і навіть медики. Тому страховій компанії часто не вдається довести фіктивність звернення. Документи, складені за допомогою «своїх» фахівців настільки якісно підготовлені, що іншого варіанту, крім як виплатити відшкодування, просто не існує.

«Однією зі складностей роботи з обманами є відсутність співпраці між гравцями ринку. Адже, одного разу потрапивши в «чорний список» страхової компанії, шахраю не вдасться застрахуватися в ній ні по одному з видів страхування », – зазначає генеральний директор СК« Індіго »Тетяна Радіонова.

При цьому в Україні не існує єдиної бази таких осіб, яка могла б допомогти уникнути або знизити відсоток шахрайства серед клієнтів страхових компаній. «Боротися з цим можливо шляхом об’єднання служб безпеки всіх компаній в одну мережу або налагодження більш оперативної взаємодії між ними», – упевнена експерт.

За матеріалами business.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: