Циганські хитрощі!

Цигани мешкають на теренах України декілька століть. Одне з традиційних їхніх занять – жебрацтво. Це заняття передавалося у спадщину і не розглядалось циганами, як щось ганебне. Цим промислом займалися виключно жінки та діти. Циганські діти рано призвичаюються до антигромадського способу життя – разом з батьками жебракують, спекулюють різними дрібницями.

Складною проблемою залишається проблема взаємин циган з оточуючим населенням. У формуванні негативного образу цілого народу великою мірою винні самі цигани: «липучі», невідчепні зі своїм ворожінням або продажем на вокзалах чи базарах.

Час від часу з’являються факти шахрайств, вчинені особами циганської зовнішності, які під різноманітними приводами (ворожіння, зняття порчі, попити води, відпочити і тому подібне) заволодівають грошима та цінними речами громадян.

Схеми бувають різними та найбільш ефективною залишається «класична» – зняття порчі.

«Давай погадаю, красавица…» – подібна пропозиція від осіб циганської національності надійшла до 21-річної жительки нашого міста. Дівчина розгубилась та слова циганки про зняття порчі зачіпили, а це означало, що півсправи зроблено. Заслухавшись розповіддю однієї циганки, дівчина і не помітила, як підійшла друга. «Ніби туман у віччі, не розуміла, що роблю. Зайшла до власної квартири, нічого не кажучи матері, яка була вдома, взяла усі гроші та золоті вироби. Вийшла з будинку та віддала усе циганкам…Коли повернулась у квартиру зрозуміла, що трапилось непоправне, одразу зателефонувала до міліції», – розповідає дівчина.

Розкрити працівникам міліції здійснені циганами шахрайства чи крадіжки, а тим більш затримати самих винуватців, досить складно. Адже особи циганської зовнішності, що скоюють злочини, не ведуть осідлий спосіб життя, а переміщуються по різним областям.

Міліція попереджає! Щоб не потрапити у пастку до циган, перш за все ні в якому разі не потрібно вступати з ними у розмову. Не реагуйте на будь-які їхні прохання. Будьте розумнішими за шахраїв та не дозволяйте втягнути себе у неприємну ситуацію.

Будьте розумнішими за шахраїв та не дозволяйте втягнути себе у неприємну ситуацію.

Lohotron.in.ua за iнф.: ВЗГ УМВС України у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: