Технологічні шахраї Маріуполя

Маріупольські правоохоронці розшукують шахраїв, які за допомогою мобільних телефонів виманюють гроші у дбайливих батьків.

Як повідомляє прес-служба Маріупольського ГУВС, заяви від постраждалих почали надходити до міліції з кінця минулого року. Потенційних жертв вимагачі обирають з числа сімей, в яких виховуються вже дорослі діти. Свою тактику спілкування будують таким чином, щоб викликати в батьків тривогу за своє чадо. Коли людина чує, що з його рідними трапилася біда, він вже не замислюється над тим, кому і що він говорить, і готова виконати негайно будь-які вимоги.

«Так, з невідомого номера подзвонив чоловік, представився співробітником міліції, повідомив батькові, що його син за бійку доставлений до райвідділу. Щоб врегулювати питання швидко і без негативних наслідків для хлопця, необхідно протягом півгодини купити ваучери поповнення рахунку мобільного оператора «Київстар» на 2000 тисячі гривень і продиктувати номери. Як тільки тато все виконав, подзвонив своїй дитині, і виявилося, що із сином все гаразд, в міліцію він не потрапляв », – наводить конкретну схему злочину заступник начальника ВКР Жовтневого РВ Іван Гранкін.

Від зловмисників постраждали не тільки пересічні городяни, але і співробітники підприємств. Серед ошуканих виявився колектив однієї з піцерій міста. Одного разу тут пролунав дзвінок, голос в трубці поспішно повідомив, що хоче зробити замовлення на велику кампанію і заодно попросив поповнити рахунок його мобільного телефону на кругленьку суму, а він сплатить все разом, коли замовлення буде доставлено за потрібною адресою. Піцу привезли, але так і не змогли знайти того, хто так щедро мав намір пригостити своїх колег і спритно обвів навколо пальця виробників випічки.

Також за допомогою засобів масової інформації, Всесвітньої павутини Інтернет, злочинці знаходять оголошення про втрату документів. Дзвонять за номером, залишеному в повідомленні, і запевняють власника, що цінні папери знаходяться у них. Повернути обіцяють тільки в тому випадку, коли на рахунок надійде певна сума грошей.

Оперативники встановили, що рахунки розкидані по різних областях країни, тому досить складно відстежити рух грошових потоків, що перераховуються на вимогу шахраїв. Зараз з’ясовується, хто проводить дані фінансові махінації.

Співробітники міліції закликають перевіряти інформацію, яку повідомляє вам голос у слухавці. Для цього можна набрати 102.

До відома: Енциклопедія шахрайств та лохотронів: Телефонне шахрайство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: