Що робити після ДТП?

Отже, давайте розглянемо кілька ситуацій, і як у них слід себе вести найкращим чином.

Ситуація перша. Якщо ви винуватець ДТП, проте, сума заподіяного збитку не перевищує 2 тис. грн., сподіватися на виплату страховки не варто, краще всього вирішити всі питання на місці і роз’їхатися. Їхати з місця ДТП можна тільки після отримання від другого учасника ДТП розписки, що він до вас претензій не має, і гроші на ремонт від вас вже отримав.

Чому в такій ситуації не варто сподіватися на страховку? Через франшизу, тобто ту частини коштів, які власник сплачує із власної кишені. Як правило, при автоивілці розмір франшизи буде досягати 510-1000 грн.

Правда, страховка не позбавляє вас від відповідальності і якщо ви стали винуватцем ДТП, то штраф співробітникам ДАІ вам заплатити доведеться: мінімум – 425 грн., А за більш серйозні порушення у вас можуть забрати права на 6-12 міс. Крім того, вам доведеться витратити чимало часу, заповнюючи необхідні папери.

Нерідко, отримавши в ДТП всього лише пару подряпин, автовласники починають боротьбу за пару тисяч гривень, втрачаючи набагато більше грошей, часу і сил.

Правда бувають і інші перегини, коли автомобілісти намагаються будь-якою ціною домовитися на місці. Будьте пильні, якщо ви запідозрили, що перед вами шахраї, мета яких виманити у вас, якомога більше грошей, негайно викликайте ДАІ, навіть якщо збиток від ДТП дріб’язковий. Якщо це дійсно шахраї, вони просто розвернуться і поїдуть.

Ситуація друга. Аварія серйозна – негайно викликайте ДАІ і представників страхової компанії. При цьому враховуйте, що нерідко телефонувати необхідно в дві страхові компанії, оскільки часто трапляється, що договори КАСКО та  автоцивілки  ви підписали з різними компаніями, тому і повідомляти про ДТП потрібно відразу двом страхувальникам.

Пам’ятайте, що розмір і швидкість страхових виплат безпосередньо залежать від того, наскільки швидко і правильно водій повідомив страховикам про ДТП. Тому обов’язково, зателефонувавши в страхову компанію, запишіть у себе прізвище і посаду того, хто прийняв інформацію, співробітника, номер запису про вашу заявку в журналі реєстрації. Маючи на руках дані відомості, можна буде дуже легко довести те, що ви завчасно попередили про ДТП страховика.

Ситуація третя. Винуватцем ДТП є інший водій. У такому випадку запишіть всі його дані, зазначені в його водійських правах і техпаспорті, також запишіть номер поліса ОСЦВ, дату його видачі і назву страхової компанії. Проконтролюйте, щоб він одразу повідомив страховикам про ДТП, оскільки в такій ситуації ви безпосередньо зацікавлені в швидкості отримання страхової компенсації.

На жаль, іноді трапляється, що співробітники ДАІ в корисливих цілях примушують водія взяти провину в ДТП на себе. У такій ситуації найкраще зателефонувати зі скаргою за телефоном довіри.

В Україні телефон довіри при департаменті ДАІ МВС – 044 272 46 59

За матеріалами: Автоновости

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: