Кому не можна довіряти свій паспорт

Щоб уникнути проблем, пов’язаних з відновленням паспорта у разі, якщо він був загублений або викрадений, слід дотримуватися ряду простих правил.

По-перше, влаштовуючись на роботу не варто віддавати роботодавцю свій паспорт або ідентифікаційний код. Досить копій чи лише пред’явлення документів. По-друге, не можна віддавати паспорт у заставу на прокаті чи дорогих покупках в магазинах. По-третє, не можна довіряти свій паспорт незнайомим людям навіть на короткий термін.

Незважаючи на те, що на останній сторінці паспорта є виписка з Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 02.09.1993, де чітко зазначено, що вилучення паспорта забороняється, «крім випадків, встановлених законодавством України», наші громадяни порушують Закон і часто вимагають паспорт, наприклад, у заставу. Але вони забувають, що за незаконне вилучення паспорта, як і за його недбале зберігання, передбачена адміністративна відповідальність, тобто штраф.

Як тільки ви виявили, що у вас пропав паспорт, негайно слід звернутися в міліцію, не виключена можливість, що вашим законним документом можуть скористатися шахраї (наприклад, оформити заставу або кредит), а це загрожує серйозними наслідками.

Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: