Безготівкове шахрайство

В Одесі за допомогою банківських карт обікрали крамниці на 45 тисяч гривень.

Технічний прогрес не оминає злочинної сфери. Українські фінансисти й банкіри прогнозують бум махінацій із картками. Як із власника кредитки не перетворитися на жертву злодіїв?

Сучасних “кардирів” затримали в Одесі. Двоє чоловіків родом із Вірменії за допомоги спеціального обладнання підробляли банківські картки і на них устигли придбати оргтехніки на 45 тисяч гривень. Ошукані власники комп’ютерних крамниць запідозрили недобре, коли гроші з пластикових карток не надійшли на рахунки.

Михайло Яцков, керівник ГУ МВС України в Одеській області:

– Были задержаны 2 гражданина Армении, которые совершили ряд преступлений на территории Одессы с использованием поддельных банковских карт “Виза” и “Мастер Карт”. В ходе преведения оперативно-розыскных мероприятий у задержанных изъято специализированное оборудование для изготовления банковских электронных карт, и кодировки персональных данных клиентов банка.

“Кардинг” – це вид шахрайства з банківськими картками без відома власників. Реквізити платіжок злочинці дізнаються, як правило, зі зламаних серверів інтернет-крамниць, розрахункових систем і персональних комп’ютерів.

Юрій Граматик, керівник комерційного банку:

– Есть несовершенство системы, системы пластиковых карт с магнитной полосой, я хочу подчеркнуть. И в общем-то мошенники используют недостаточную защиту таких карт, дешевизну оборудования, которое позволяет снимать информацию с этих карт, заниматься скринингом.

Складніше шахраям з картками з електронними чіпами. Утім, власникам варто дотримуватися кількох простих правил.

Юрій Граматик, керівник комерційного банку:

– На банкомате ничего не должно быть лишнего. Поскольку достаточно часто мошеннические операции происходят с использованием накладного оборудования, лишнего оборудования на банкоматы, которые позволяют сканировать магнитную полосу. Если вы рассчитываетесь в магазинах, в ресторанах, то желательно, чтобы операция проходила с введением пин-кода. Если эта операция проходит, то желательно, чтобы пин-коды вводили при официанте, а не давали ему карту, не называли пин-кода.

Тим часом, одеські правоохоронці шукають жертв карткових шахраїв.

Олексій Семенцов, керівник управління ГУ МВС України в Одеській області:

– Я хочу обратиться ко всем гражданам, в первую очередь владельцам ювелирных магазинов, магазинов дорогой компьютерной техники. Если данные лица производили покупки в ваших магазинах с использованием пластиковых карт, обращаться к нам.

За матеріалами: ntn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: