Банкіри бояться шахрайства з кредитними автомобілями

Останнім часом в Україні склалася унікальна ситуація з реєстрацією кредитних авто.

У Державтоінспекції перестали робити відмітку про заставу кредитних автомобілів, що створило підгрунтя для шахраїв, які можуть легко зняти такий автомобіль для реалізації.

У зв’язку з цим Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням врегулювати неузгодженості в чинному законодавстві, які перешкоджають повноцінній роботі банків, щодо порядку держреєстрації автомобілів, придбаних за кредитні кошти банків. Про це повідомляє прес-служба асоціації.

Зокрема, в листі АУБ повідомляється, що Держдепартамент ДАІ, посилаючись на застарілі правила торгівлі в розстрочку від 1 червня 1998 р. і постанову Кабміну від 11 листопада 2009 р., відмовляється вносити відмітки «Порука» та «Розстрочка» до реєстраційних документів на транспортні засоби, придбані за рахунок кредитних коштів банків.

При цьому, обгрунтовуючи такі дії листом від 6 квітня 2011 р., заступник начальника ДАІ МВС України посилається на правила торгівлі на виплату, які вже втратили чинність згідно з постановою Кабміну № 383 від 30 березня 2011 р.

Таким чином, АУБ пропонує Кабміну внести до порядку державної реєстрації автомобілів уточнення, зокрема щодо внесення до свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів відмітки про заставу транспортного засобу на підставі договору застави (аналогічний порядок передбачений для лізингодавців).

Також АУБ запропонувала доповнити інструкцію про проведення виконавчих дій нормою про право державного виконавця виносити постанову про зняття транспортного засобу з обліку у зв’язку з його продажем і передбачити джерело для оплати зняття транспортного засобу з обліку і встановити порядок державної реєстрації автомобільного транспорту, придбаного на публічних торгах (аукціоні) і зняття його з реєстрації на підставі акта (копії акта) про проведений аукціон. Також АУБ пропонує врегулювати порядок вивезення (перетину кордону) автомобілів, що перебувають у заставі, передбачити для органів ДАІ порядок проставлення у свідоцтвах про реєстрацію транспортного засобу або тимчасових реєстраційних талонів позначки – “Кредит (назва банку). Відчуження заборонено”, скасувати заборону відчуження транспортного засобу , яке знаходиться в заставі, при наявності письмової згоди з боку банку і відчужувача.

за інф. Деньги.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: