Влада збагачується за рахунок прихованих систем оподаткування українців

 

Тимошенко звинуватила владу в прихованому оподаткування громадян

Лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко вважає, що влада заради свого збагачення створює приховані системи оподаткування громадян.

“Коли підвищують ціни на газ, на електроенергію, на тепло, гарячу воду – це більш потужна система оподаткування, ніж звичайний податок, який сплачують господарюючі суб’єкти. Сьогодні люди відчувають на собі їх оподаткування, і цей податок ніхто стримати не може. Це потогінна система , яка буде скачувати останні копійки з українських громадян “, – сказала Тимошенко.

При цьому один з лідерів опозиції вважає помилковим уявлення про те, що в Україні існує одна система оподаткування.

“Насправді, систем оподаткування в Україні декілька, починаючи з того, що всі енергетичні ресурси нашому народу постачають монополії. Людина не може ухилитися, обійти це і піти купити в іншому місті. Це електроенергія, газ, тепло, гаряча і холодна вода, водовідведення . Це потужна система оподаткування в державі, і це перебуває сьогодні в руках декількох великих кланів “, – додала вона.

Тимошенко вважає, що неконтрольований випуск готівкових грошей також можна розглядати як додатковий податок на доходи громадян.

“Коли емісійні процедури робляться непрофесійно, спонтанно, без розрахунку наслідків, то підвищення цін на всі товари, які споживають люди, – це і є система оподаткування”, – зазначила лідер партії Батьківщина.

“Емісійний центр сьогодні в руках родини першої людини, а це означає, що емісія буде тривати, тому що вони в цьому вбачають систему свого збагачення. Цей ризик є дуже великим, тому що розбалансування бюджетів домогосподарств може привести до найнепередбачуваніших наслідків, а це, як мінімум, – до падіння купівельної спроможності і згортання малого бізнесу “, – констатувала Тимошенко.

При цьому вона вважає, що вже сьогодні малий бізнес “відчуває, що їхній товар не купують, бо купівельна спроможність сьогодні впала, як мінімум, за нашими розрахунками на 42,3%”.

Нагадаємо, що 2 грудня 2010 року Верховна Рада прийняла Податковий кодекс України з пропозиціями Президента Віктора Януковича. На наступний день Кодекс був підписаний главою держави, а 4 грудня – опублікований. Зазначимо також, що прийняття документа супроводжувалося масовими протестами підприємців по всій Україні.

За матерiалами: Корреспондент.biz

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: