Шахраї виманили у медіахолдингу $ 8 млн

Медіахолдинг Conde Nast сплатив близько восьми мільйонів доларів шахраєві, який видав себе за компанію-партнера.

Отримавши рахунок електронною поштою, компанія не перевірила, чи дійсно зазначені в ньому реквізити належать поліграфічній корпорації, з якою Conde Nast співпрацює, і автоматично сплатила запитану суму.

Справу про шахрайство зараз розглядає федеральний суд США. Згідно з офіційною інформацією, обвинувачені отримали на свій рахунок в маловідомому техаському банку майже 8 мільйонів доларів.

Одержувачем майже восьмимільйонної суми був якийсь Quad Graph, через неуважність співробітник компанії прийняв його за Quad / Graphics Inc, відому поліграфічну компанію, з якою співпрацює холдинг. Другу, меншу суму – 47 тисяч доларів, – слід було сплатити фізичній особі, яка, як виявилося згодом, також володіє рахунком, на який видавці перевели 8 мільйонів. Вирішивши, що мова йде про зміну реквізитів та реєстраційну інформацію Quad / Graphics, у холдингу почали переказувати гроші на новий рахунок. І робили це, поки 30 грудня представники Quad / Graphics не поцікавилися, чому від Conde Nast давно не було грошей.

Федеральне бюро розслідувань, до якого звернулися перелякані видавці, знайшло 57-річного Енді Серфеса, який виявився власником компанії Quad Graph. Як виявилося, він уже не вперше організував подібну аферу. Замисливши обман Quad Graph, підприємливий шахрай подбав про те, щоб частина грошей була перерахована на його приватний рахунок. Дивним чином гроші, переведені Quad Graph, не були виведені в офшор, а залишалися на рахунках, тому неуважні видавці отримають їх назад.

У компанії інцидент не коментують.

Conde Nast – підрозділ AdvancePublication, випускає кілька журналів, зокрема Vogue, Glamour, Self, GQ, House & Garden, Bon Appetit, Vanity Fair, The New Yorker і Wired. У червні минулого року видавництво наново запустило кулінарний журнал Gourmet, який довелося закрити під час кризи, у вигляді додатку для iPad.

За матерiалами: Телекритика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: