Нова мишоловка від Мавроді

Сьогодні вранці біля Кабінету Міністрів України громадська організація «Статус» провела акцію протесту «Стоп МММ!», щоб привернути увагу влади до того факту, що в Україні стартувала рекламна кампанія відновленої Сергієм Мавроді фінансової піраміди «МММ», пише «Багнет».

Нагадаємо, що на початку лютого 2011 року засновник скандально відомої пострадянської фінансової піраміди Сергій Мавроді вніс на рахунок Центробанку Росії 100 карбованців як погашення заборгованості перед кредиторами «МММ». До речі, ця заборгованість, за словами самого Мавроді, сягає мільярда карбованців.

Нова фінансова піраміда «МММ-2011» розшифровується як “Мы Можем Многое“. Очевидно, відсидівши 4,5 роки у в’язниці за шахрайство, фінансовий махінатор вирішив знову взятися за стару справу. Правда цього разу за допомогою Інтернету, обіцяючи вкладникам шалені прибутки за участь у його фінансовій піраміді у вигляді 20% щомісяця. А пенсіонерам та інвалідам і того більше – 30%!

Шокуючи своїм зухвальством, поведінка пана Мавроді викликала великий резонанс в усьому пострадянському суспільстві, де свого часу він обдурив близько 15 мільйонів людей більш як на 5 млрд карбованців. Варто нагадати, що 50 людей, які повністю збанкрутіли, вчинили самогубство. Разом із тим офіційна влада Росії поки що не вжила жодних заходів для того, щоб завадити повсталій з минулого фінансовій піраміді.

Застосовуючи привабливі заклики щодо повернення втрачених грошей, Сергій Мавроді та його команда знов шукають легковірних вкладників, у першу чергу, серед людей похилого віку і студентської молоді тепер не тільки в Російській Федерації, а й на теренах країн СНД, у тому числі і в Україні. І це не пуста страшилка. Рекламна кампанія АТ «МММ» вже стартувала в Україні.

Викликає занепокоєння той факт, що сьогодні в Україні пожвавилася діяльність фінансових пірамід. Паразитуючи на людських проблемах бездушні ділки через кредитні спілки, інвестиційні фонди, банки-одноденки та сумнівні страхові кампанії намагаються відібрати у населення останні крихти їхніх заощаджень.

Першими забили на сполох активісти громадської організації «Статус», які протягом кількох днів фіксували випадки розповсюдження рекламних матеріалів зазначеної структури у м. Києві. І мета їх сьогоднішнього заходу полягає в тому, щоб привернути увагу чинної влади до діяльності цих сумнівних фінансових структур, конкретними діями захистити громадян України, і без того зубожілих внаслідок економічної кризи та політичних негараздів, від зазіхань новоствореної «МММ-2011», яка намагається розгорнути свою діяльність на теренах нашої країни.

Активісти громадської організації «Статус» передали листа на ім’я Прем’єр-міністра України М. Азарова, в якому, зокрема, запропонували:

  • заборонити діяльність в Україні кампанії «МММ» та її рекламу на українському телебаченні;
  • створити трьохсторонню громадську наглядову комісію з питань контролю за діяльністю фінансових структур, до складу якої включити представників Верховної Ради, Кабінету Міністрів та представників громадських організацій;
  • посилити контроль за діяльністю комерційних структур та окремих посадових осіб щодо порушень у сфері фінансового законодавства, зокрема в питаннях створення фінансових пірамід, та заборонити в українських ЗМІ рекламу фінансових послуг сумнівних комерційних структур, де має місце згадування про відсоткові прибутки від грошових вкладень.

Разом із тим хочеться ще раз нагадати, що близько 20 років тому саме фінансова піраміда Мавроді розорила мільйони громадян колишнього СРСР. Не треба забувати, що з легкістю включаючись у сумнівну аферу Мавроді, ми віддаємо свої гроші без жодної надії отримати їх коли-небудь назад.

 

До відома: новини НТВ  за 11.01.2011

Пам’ятаймо, що безплатний сир буває тільки в мишоловці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: