Небезпечні секти

Сектознавці і психологи б’ють тривогу: релігійні організації, яких «офіційні Церкви» називають сектами, розвиваються величезними темпами, причому особливий наплив неофітів в їх ряди очікується в кризу. 

«Недавно в Україні декілька чоловік намагалися створити осередок так званої секти ісламізму, яка заборонена в багатьох країнах, але ми це попередили», – розповідає прес-секретар СБУ Марина Остапенко. За її словами, пальму першості в масштабності і руйнівності поки тримає сумно відоме «Біле братство», яке активно діяло в середині 1990-х. Проте йому на зміну цілком може прийти новий релігійний рух.

«Молитви». Часто збори проходять на колінах і з активними жестами

В державному Нацкомітеті у справах національностей і релігій України повідомили видання, що вони стежать за діяльністю таких спірних з погляду деяких українців організацій, як «Свідки Єгови» і «Посольство Боже», але не вважають їх сектами. «Свідки Єгови» – міжнародна релігійна організація, зареєстрована в сотні країн, але у минулому заборонена в Німеччині і колишньому СРСР», – говорить начальник одного з відділів Держкомітету у справах релігій Володимир Любчик. «Зараз організація під забороною в Північній Кореї, Іраку, Ірані, Саудівській Аравії, Туркменістані і Таджикистані», – сказав нам Руслан Мельник, прес-секретар українського центру «Свідків Єгови». «В Україні їх діяльність дозволена, але форма роботи «від будинку до будинку» і заборона на переливання крові у нас викликає неспокій. Що стосується «Посольства Божого» – по офіційному запиту МВС, ми готуємо релігієзнавчу експертизу», – говорить пан Любчик.

Ситуація: плачучи, мама сподівається, що доросла дочка повернеться додому

«Свідки Єгови» називають себе християнською конфесією. «Ми намагаємося допомогти людям покращити якість їх життя. Спілкуємося з ув’язненими, з якими вивчаємо Біблію. Наприклад, 12 чоловік, що відбувають довічне покарання у Вінницькій області можна назвати «свідками». В Україні близько 250 тисяч «свідків», а в 1991 році нас було в 10 разів менше », – говорить Руслан Мельник. «Посольство Боже», за словами помічника Сандея Аделаджі Марини Пірської, – це християнська церква. Її критикують хіба що за неевангелійне вчення про матеріальні благополуччя. Віруючі не бачать в цьому нічого поганого, а організація заперечує зв’язок з фінансовою пірамідою «Кінгз Кепітал». «Наша організація зробила чималий внесок в економіку України – щорічно на наші конференції приїжджають тисячі гостей, вони залишають сотні тисяч доларів за рахунок купівлі сувенірів, проживання в готелях і т. п.» – говорить Пірський. У Департаменті зі зв’язків з громадськістю МВС нам повідомили, що після гучних сект 1990-х років небезпечних релігійних течій, що загрожують людям, в України не було.

Приставав до проповідниці

Не обходиться у релігійних «вербувальників» без життєвих курйозів. Як розповів киянин Андрій Миколайович, який проживає на столичній Троєщині, коли до нього прийшли дві жінки-проповідниці, він влаштував для них настільки теплий прийом, що ті моментально ретирувалися. «Я прийшов з нічної зміни, тільки заснув, раптом дзвінок у двері. Ну, думаю, зараз висловлю, хто б це не був. Вийшов у сімейних трусах, сонний, чухаю груди. На порозі дві жінки з якимись книжками в руках запитали дозволу проповідувати, я й відповів: «Ось ти, яка молодша, проходь, а ти, друга, піди поки погуляй, години через дві можеш теж прийти. Їх зі сходової площадки як вітром здуло. Тепер я завжди раджу сусідам застосовувати мій метод, якщо нагрянули небажані гості », – посміхаючись, розповідає Андрій Миколайович. Самі проповідники кажуть, що іноді на них кричать, криють матом і навіть кидаються з кулаками, так що випадок з киянином – один з найменш шкідливих.

«Я втратила дочку. Впевнена, її зомбували »

Грушевська вбита горем

Ті мами, діти яких пішли у культові організації, з гіркотою розповідають, що знаходяться в такій ситуації, якої не побажаєш і лютому ворогові. Дитина у них начебто і є, але одночасно немає. «Моя Олена – цілком доросла людина, їй 26 років. Після того як вступила в «Свідки Єгови», вона пішла з дому і заявила, що більше зі мною жити не буде, тому що вона свята. Як виявилося, її відхід був початком мого горя. Потім вона мені заявила, що потрібно продати нашу квартиру, розділити гроші, а свою частину суми вона, як я зрозуміла, хотіла віддати старійшинам. Сказала, що після продажу квартири її брати і сестри додадуть до цих грошей відсутню частину, і вона купить собі окрему квартиру. Я мало в це вірю, тому ні на які вмовляння не пішла. Зверталася і в міліцію, і в прокуратуру, але там мені повідомили, що в діях організації злочину не виявлено. Йдучи, донька мені написала листа, в якому повідомила: «Ма, якщо ти мене хоч трохи любиш і хочеш мені добра, залиш мене в спокої…». Я впевнена, що її зомбували, я втратила дочку », – зі сльозами на очах розповідає киянка Єва Грушевська.

Один з наставників Олени, старійшина В’ячеслав Жицький, ці звинувачення називає безпідставними: «Ми не просили продавати квартиру. Зате після того як Олена пішла від матері, вона стала жити краще і спокійніше».

Боротьба: «ми закрили дочку на балконі»

Трощать. Масові погроми на цвинтарях останнім часом відбуваються все частіше

Останнім часом в Україні активізувалися сатаністи, розповів нам голова українського руху проти нелегальної імміграції (УРПНІ) Ярослав Дунаєв. У різних містах відбулися звірячі вбивства і погроми на цвинтарях. «У Дніпропетровську 17-річну дівчину недавно рідні буквально вирвали з секти. У ній перебувало 6-7 чоловік, які захоплювалися окультизмом і планували новеньку дівчину – посвятити в відьми. На місцевому кладовищі вони хотіли заколоти ягня і його кров’ю напоїти сектантку. Але про це вчасно дізналися рідні юної дівчини, закривши її на балконі. Вона там і кричала, і стукала, а потім, як кажуть, «перегоріла» і прийшла до тями. З’ясувалося, що ця секта – група молоді, яка збиралася на орендованій квартирі, пофарбовану в чорні кольори. Лідер організував її, щоб займатися там сексом і пияцтвом з сектантками, яких перед цим зомбував», – розповів нам керівник одного з центрів допомоги жертвам деструктивних сект Ян Щекатуров.

Чутки про підступи сатаністів виникають постійно, особливо в маленьких містах. «У нас в Амвросіївці на вулиці Калініна (Донецька область) цієї зими знайшли розчленоване тіло дитини. По місту поповзли чутки, що це справа сатаністів », – розповів нам місцевий житель Василь Семенов. «Так, такий випадок у нас був, але сатаністи, як ми з’ясували, до цього не мають жодного відношення», – повідомили нам у міськвідділі міліції. За словами правоохоронців, це було вбивством на побутовому грунті, мовляв, малюка вбила матір, щоправда, експерти кажуть, що нерідко міліції простіше списати все на «бито вуху».

Гучні вбивства відбувалися і в столиці. «Одна з родин у Шевченківському районі заморила голодом своїх дітей. Простежувалися ознаки того, що винні в цій трагедії скоїли злочин з релігійних мотивів », – повідомило нам джерело в київській міліції. Прес-офіцер Шевченківського РУ столиці Марина Макаренко факт загибелі дітей підтвердила, але ось чим закінчилося розслідування, уточнити не змогла. Також пару років тому на Дарницькому кладовищі протягом декількох днів знаходили повішеними молодих людей. Не виключали, що це – жертви сатаністів. Тоді київська міліція повідомила, що молодь вішалася через нерозділене кохання, місце вибирали після того, як дізнавалися про попередні випадки, а сатаністи, мовляв, тут теж ні при чому.

«Не виключаю і того, що, наприклад, багато зниклих бомжів вже ніколи не знайдуться живими – їх, можливо, принесли в жертву сатаністи, – говорить викладач київської Духовної семінарії Віктор Чернишов. – До речі, чудову річ придумали в Москві. Там противники сект спеціально їздять по місту з печатками, а на сумнівних листівках в метро ставлять печатку з написом «Обережно, секта!»

Без гороскопів, проте з келихом вина

Наше джерело в «Свідків Єгови» визнало, що вербуванням людей їм дійсно доводиться займатися, але, звичайно, за їхньої точки зору – це проповідування. «Не знаю, як в інших містах, але у нас в Макіївці (Донецька область) мікрорайон розділений на умовні квадрати, щоб брати і сестри знали, де їм потрібно працювати. Ходимо по вулицях і пропонуємо людям вивчати з нашою допомогою Біблію. Планів щодо кількості новачків у нас не ставлять. Але в нашому провінційному містечку, починаючи з 90-х років, «свідками» стало близько двох тисяч чоловік. Знаю, що в світі таких, як я, до 7 млн. Проповідувати можуть ті брати і сестри, які пройшли курс навчання з проповідниками. Але за неналежну поведінку, зокрема сексуальні стосунки до шлюбу – це ми називаємо блудом, – людина такого права позбавляється. Якщо інформація про його блуд дійде до старійшин, то на зборах оголошується, що він виключений з проповідників. Але такій людині можна відвідувати наші збори і жертвувати гроші. Всі брати і сестри повинні жертвувати. Я жертвую близько 30 гривень на місяць. Віддаю після получки. Ще нам не можна читати гороскопи (це все магія), переливати кров, навіть якщо хвороба важка, адже це заборонено Біблією в Книзі Діянь (гл. 15, вірш 20: “утримувалися від опоганеного ідолами, від розпусти і крові, і щоб не робили іншим того, чого не хочуть собі»), також не можна палити і зловживати алкоголем. Я можу випити максимум чарку вина. Мені моя релігія навіть допомагає. Я влаштувався працювати охоронцем у невелику торговельну мережу. Взяли мене з задоволенням, а знаєте, чому? Від колективу я дізнався, що начальник розраховує на те, що я, будучи в релігійній організації, нічого не вкраду у магазині », – розповів нам парафіянин Кирило.

Експерт: «секти – це агресія і жага грошей»

Викладач-сектознавець

Відомий у православних колах України сектознавець, доцент київської Духовної семінарії Віктор Чернишов, називає секти раковою пухлиною суспільства.

«Секти – це насправді форма самореалізації пасторів, полігон для відпрацювання різних психологічних методик, і, звичайно, фінансовий прибуток – адже парафіяни закладають свої квартири в банки, а гроші віддають наставникам! У сектах використовують «прищеплення» фобій, контролюють свідомість парафіян і зомбують людей. Заманюють людину, користуючись її пригніченим станом, наприклад через смерть близького, хворобу, втрату роботи або нерозділене кохання.

Вирвати прихожан з такого середовища складно, а якщо і виривають, то вони стають подібні наркоманам. Часто вчорашні сектанти без звичного оточення закінчують життя самогубством або втрачають розум. Мені незрозуміло, чому в Україні реєструють організації, які мають невиразні віровчення. Технології у них такі: щоб утримати людину, «наставники» переконують його, що їм він дуже потрібний. Наприклад, можуть захопитися тим, яка у людини колекція марок, як він чудово грає на гітарі і в той же час поспівчувати, що вдома його «пиляє» дружина, а дитина двійку принесла. Секти не збагачують суспільство, а вміють тільки випрошувати гроші і роздягнути людину, як кажуть, до нитки, зруйнувавши його сім’ю. До речі, щодо останнього. Багато хто не приховують того, що руйнують сім’ї, більше того, там цинічно кажуть, мовляв, не хвилюйся, знайдеш у нас нову дружину, правильну », – говорить Віктор Михайлович.

Головна ознака сектантства: агресія і нетерпимість з боку віруючого, а також бажання винести з будинку всі гроші та цінності. На відміну від цього, скажімо, християнське вчення говорить, що узи шлюбу – священні, і якщо, наприклад, в піст заборонено зв’язок з чоловіком, але невіруючий наполягає, то дружина повинна поступитися. Також і в матеріальному питанні: не можеш давати гроші на храм – не потрібно, ніхто за це з церкви не вижене.

Як врятувати: головне для рідних – довести любов до ближнього

Сектознавці та психологи розповіли нам про те, як можна розпізнати людину, яка потрапила в тенета культових організацій. За словами сектознавця Віктора Чернишова, чим раніше у сім’ї помітять, що родич у секті, тим більше шансів його врятувати. Тут важливо дізнатися, в якій саме організації перебуває людина, щоб знати, з ким боротися і чи треба це робити.

«Ознаки вступу – сумнівна література з зображенням окультних символів, цитування Біблії у відповідь на повсякденні питання, різка зміна поведінки (наприклад, людина стає замкнутою і перестає брати участь в сімейному житті, також вона може стати агресивною і «пиляти» рідних, намагаючись привести їх у секту), змінюється манера одягатися – або ретельно стежить за собою, чого раніше не було, або став байдужим до того, що одягає», – пояснює Чернишов.

Віра Тимченко – психолог, яка працює з жертвами таких організацій, говорить, що в секти часто йдуть з-за того, що в сім’ї порушені взаємини. «Тому для початку вкрай важливо розібратися, в чому першоджерело. Не можна йти на конфлікт. Необхідно дати рідній людині зрозуміти, що він потрібен вдома, що про нього турбуються, доводити це і словами, і вчинками. Потім треба навести довідки про ту організацію, у якій він перебуває, і знайти людей, які з неї вийшли (можна піти на хитрість і дізнатися у членів секти, можливо, хтось розповість про тих, хто «не зміг бути з ними») , зрозуміти, як їм це вдалося. Важливо створити вдома таку обстановку, в якій рідний вам людина відчувала б себе краще, ніж в секті. Тоді є шанси, що він вважатиме секту для себе непотрібною », – каже Тимченко.

За словами експертів, секти «беруть» тим, що створюють відчуття потрібності й любові. «Наведу такий приклад. Молода дівчина пішла з дому тому, що чоловік тиснув на неї, мовляв, вона зобов’язана йому тим, що він вибрав її собі за дружину. Одночасно з цим батьки дівчини переконували її в тому, що вона їм багатьом зобов’язана, оскільки вони дали їй життя. У результаті вона пішла в секту, де їй говорили, що її цінують і люблять. Зараз вона вже позбувається від цієї залежності завдяки тому, що отримує психологічну допомогу. Рідні зрозуміли свою помилку, змінили поведінку, стали більш уважними ».

segodnya.ua

Переклад українською Lohotron.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 thoughts on “Небезпечні секти

  1. Православие такая же секта з жагою грошей та зомбуванням людей, как и все другие религии. Единственное отличие от других – православие, в нарушение конституций, поддерживается государством в Украине и в России.

  2. Ищу куда можно заявить о секте, которая действует на сознание. Буддийская секта, прикрываясь тем, что это йога воздействует на сознание. Может быть кто-то знает, сталкивался.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: