На Львівщині двоє шахраїв заробляли на хворих дітях

На Львівщині двоє шахраїв, які видавали себе за семінаристів, більше року видурювали у людей гроші ніби-то на лікування хворої дитини. За цей час вони встигли назбирати 120 тисяч гривень і, можливо, промишляли би далі, якби батько дівчинки не звернувся до міліції.

Батько 14-ти-річної Зоряни ще рік тому сам збирав гроші на лікування доньки. Дівчині з тяжкою формою епілепсії щомісяця на догляд та ліки необхідно три тисячі гривень. Коли двоє семінаристів запропонували допомогу – Роман зітхнув з полегшенням, повідомляють Подробности.

Роман Пророк, батько дівчинки: «Прийшов до нас хлопчина, сказав, що читав про наші проблеми в інтернеті. Сказав ми з духовної семінарії, я не мав підстав йому не вірити, тим більше, що ми раді кожній копійці, бо в нас витрати такі добрячі».

Семінаристи уклали з батьками угоду і за рік назбирали більше 100 тисяч гривень. Цих грошей мало б вистачити Зоряні на кілька років, проте жодної копійки дівчина не отримала.

У папці – розписки людей, які робили пожертви, каже адвокат Романа Пророка. Він упевнений – доказів вини шахраїв для відкриття кримінальної справи – достатньо, однак міліція досі її не порушила.

Андрій Шніцар, адвокат: «Сьогодні вже маємо 1,5 місяці, як нам не повідомили про жодні вчинені дії. На наші звернення правоохоронні органи не реагують. Матеріалів, щоб ми з ними ознайомилися, на вивчення не надають».

Правоохоронці кажуть, псевдосемінаристів вже затримали. А кримінальну справу поки що не відкрили – через велику кількість ошуканих.

Денис Харчук, керівник відділу зв’язків із громадськістю УМВС у Львівській області: «Треба опитати всіх людей, відібрати в них пояснення, кому які гроші давали. Це трохи об’ємна робота. Коли всі матеріали будуть зібрані, буде вирішуватися питання про відкриття кримінальної справи».

Такі справи – не рідкість, кажуть правоохоронці. Шахраї часто спекулюють на релігійності та милосерді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: