“МММ” закарпатського масштабу

Красти гроші від людей справа ризикова: можуть упіймати, дати буком по ребрах чи закрити до криміналу. Інша справа – видурити. Тут потерпілому від шахрайства довести свою правоту ой як не просто.

Тим паче, коли у ролі видурювачів грошей виступають не примітивні вокзальні шахраї, а установи, розташовані в респектабельних офісах з табличками, що містять магічне слово “БАНК”. Як банківські шахраї обманюють довірливих людей, розповів у листі до редакції керівник ДП “Закарпатська інженерна компанія” Юрій Зарева.

Найперше хочу застерегти земляків: бережіться так званого банку “Надра”, котрий у нашому краї знаходиться за адресою: м.Ужгород, Слов’янська набережна, 13. ВАТ КБ “Надра” у нашій області представлений майданчиками для збору коштів у довірливих краян, котрі заощаджену копійку добровільно несуть у цю не обтяжену добропорядністю установу. Її підрозділи по збору грошей розміщені у всіх містах нашої області, адже масштаби грошового потоку повинні охопити всю географію. Відповідальності ж так званого “банку” в області перед вкладниками – жодної.

Укладені договори на обслуговування клієнтів юридичних чи фізичних осіб не що інше, як фікція. Судіть самі. Між підприємством ДП “ЗІКО” та філією ВАТ КБ “НАДРА” було укладено договір на касове обслуговування, де вказано про гарантоване збереження коштів на рахунку, таємницю банківську і таке інше. Однак банк про взяті на себе договором зобов’язання дуже скоро “забув”.

У результаті такого “партнерства” з лютого 2009 року працівники підприємства ДП “ЗІКО” не можуть отримати зарплату. Причина – з каси цього банку “вивітрились” кошти. При цьому треба сказати, що кошти не були на депозитних рахунках, а просто на робочому рахунку у відділенні №7, що знаходиться у Мукачеві. На прохання видати кошти ми отримували постійно відмову, посилаючись на тимчасове управління цією структурою. Рішення господарського суду для банку – теж не указ. Рішенням Закарпатського господарського суду (справа №7/94-2009 від 02.12.2009) на заробітну плату треба було стягнути з банку суму 17000 грн. Це рішення Ужгородський міський відділ ДВС управління юстиції (керівник п.Хваста С.В.) не виконав, як і наказ №7/94 від 15.12.2009.

Невиконання своїх обов’язків банк “Надра” підкріпив листом Міністерства юстиції України від 29.03.2010 за №2605-0.32-10-25 і структурні підрозділи ДВС про необхідність направлення виконавчих документів, де боржником виступає підрозділ ВАТ КБ “Надра”, на виконання до відділу ДВС за місцезнаходженням згаданої юридичної особи (04053, м.Київ, вул.Артема, 15).

Водночас усе це не заважає банку з коштів, які є на рахунку нашого підприємства, списувати на так звані “затрати по обслуговуванню клієнта” у межах суми 50–500 грн. З рахунку нашого підприємства таким чином було вкрадено близько 2500 грн. На неодноразову вимогу закрити рахунок банк відмовляв без причини. І вимальовується чудова шахрайська технологія: з рахунку кошти отримати не можна, у той же час за рахунок абонентської плати банк списує кошти.

Що це таке? Банк бере гроші і не несе жодної відповідальності за їхнє збереження. Саме так! ВАТ КБ “Надра” ще не має і ознак цивілізованого банку. Юридична особа перебуває за межами області, а в краї “працюють” такі собі хороші і спритні хлопці. Вони агітують народ, збирають гроші і ні за що не відповідають. Навіть законом передбачено, що такі собі банки-“остапи бендери” можуть обіцяти своїм вкладникам повернення депозитних вкладів. Максимум 150 тис. грн. під гарантію держави. А якщо є більший вклад? Забудьте, панове. Тож раджу краянам бути обережними у стосунках із такими, з дозволу сказати, банками.

За матеріалами: zakarpattya.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: