Користувачі Facebook вкотре піддалися атаці шахраїв

Фахівці з інформаційної безпеки попереджають про появу нового типу шахрайства, спрямованого проти користувачів найбільшої мережі Facebook.

Шахраї намагаються змусити користувачів завантажити сторонній додаток, який нібито вбереже акаунт користувача від видалення. Вірусна афера поширилася мережею досить швидко, використовуючи різні техніки соціальної інженерії.

Користувачі соцмережі, які піддаються атаці шахраїв, отримують різні повідомлення, наприклад: “Facebook закриває сьогодні всі акаунти. Ми не можемо підтримувати таку велику кількість облікових записів. Більша частина з них є неактивними, тому ми знищуємо все. Якщо ви хочете зберегти ваш акаунт , підтвердьте його”.

Перейшовши за посиланням, користувачі скачують шахрайський додаток, говорить старший технічний консультант Sophos Грем Клулі.

“Мета шахраїв полягає в отриманні доступу до вашого профілю, щоб вони в подальшому могли поширювати підроблені програми через ваші контакти”, – говорить Клулі.

За його словами, сучасні соціальні мережі створюють підґрунтя для шахраїв за рахунок довірчого середовища між користувачами.

Нагадаємо, раніше двоє авторів підробленого сайту знайомств розмістили на ньому фото і інформацію про 250 тисяч користувачів Facebook, щоб показати інвесторам, що найбільша у світі соціальна мережа переоцінена.

Крім того, влітку минулого року частина даних ста мільйонів користувачів Facebook була оприлюднена в інтернеті фахівцем з комп’ютерної безпеки, який таким чином закликав людей відповідальніше ставитися до приватної і корпоративної інформації.

У жовтні розслідування, проведене газетою Wall Street Journal, показало, що дані мільйонів користувачів соцмережі збирають рекламники через програми, якими користуються власники сторінок на Facebook.

За матеріалами: ТСН

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: