Гіпноз як наркоз

Психотехніки — серйозна зброя, яка використовується і шахраями, і лікарями. Одні — залазять у вашу свідомість, щоб заволодіти вашим майном, інші — можуть допомогти зняти біль або позбавити від страхів…

300 тисяч рублів виманили у 82-річної москвички гіпнотизерші. Розговорившись з нею на вулиці, вони вселили нещасній, що на ту наслала порчу сусідка. За «допомогу» старенька винесла з дому всі накопичені за довге життя заощадження.

Сергій після навчання техніки холотропного дихання (людина входить в транс за допомогою прискореного дихання) ніяк не міг позбутися відчуття, що всі навколо вороги, яких слід душити. Тренер порадив поїхати додому, полежати у ванні, і все пройде … Люся із захопленням переказувала знайомим, що вже після першого заняття на курсах гіпнозу вона відчула себе неймовірно окриленою, сіла в машину, по дорозі згадала, як була на сеансі, вилетіла з себе, подивилася з боку, як вона шикарно виглядає в авто, і повернулася в своє тіло.

Тренери раді натаскати учнів ловити кайф без всяких грибів і галюциногенів, але забувають, що від таких «вправ» зростає ризик інсульту. Цілителі і маги зазивають на сеанси гіпнозу, обіцяючи позбавити від усіх болячок. Але ще гірше інше:навчені гіпнозу люди здатні не тільки мимоволі вдарити людину або стати причиною ДТП, не просто погіршити своє здоров‘я, вони можуть зловмисно і дуже активно впливати на ні про що не підозрюючих людей, використовуючи свої нові знання! Не стати зомбі

Слово «гіпноз» — Застарілий термін, — пояснює Дмитро Воеділов, психолог і автор книг по нейролінгвістичного програмування. — Сьогодні прийоми, що дозволяють маніпулювати людською свідомістю, називають психотехніки. Те ж саме цікавість — один зі способів маніпуляції. Споконвіку жерці і політики використовують у своїх виступах прийоми, що впливають на підсвідомість. Це перш за все вплив на емоції: «Нас обдурили! Але я знаю, що робити!» Чим більше крику, тим більше вплив на праву півкулю, яка, зокрема, сприяє входженню в трансовий стан. Різке перемикання уваги з однієї теми на іншу, використання монотонних звуків для перетворення слухачів у натовп … Не хочете бути зомбованим? Найкращий захист — це знання.

Напевно, багато хто чув від знайомих або випробували на собі «чари» шахраїв, які за допомогою гіпнозу незаконно заволодівали майном громадян, — каже Наталя Пугачова, професор, заступник директора Інституту педагогіки і психології професійної освіти РАМН. — Найчастіше в таких оповіданнях фігурують циганки. Їх жертвами зазвичай стають люди, які спочатку вірять, що циганка вміє гіпнотизувати: у них відразу включається готовність підпасти під її «чари». А 20% людей від природи гіпнабельни, тобто легко піддаються гіпнозу. Циганки за зовнішнім виглядом вибирають з натовпу сприйнятливих людей — утомлених, поглинених своїми проблемами, а також звертають увагу на розширені зіниці очей, які кажуть: людина «пішла у себе». Щоб вирішити розумову задачу, мозку потрібна енергія. Якщо людина втомилася, то енергії не вистачає і мозок, йдучи по шляху найменшого опору, інстинктивно слухає чужі поради та вказівки. Шахрайка бачить — людина перестала логічно мислити, і починає керувати ним. Як захищатися? Не вступайте в розмову. Тримайте в голові думку: вам треба пройти повз, у вас інші справи.

Прийом по частинах

Не завжди гіпноз — це погано. У медицині його можна використовувати для зняття страхів, стресів, знеболювання.

Одного разу мені довелося знеболювати солдата, коли йому вирізали фурункул на нозі, — розповідає Дмитро Воеділов. — Це сталося в Казахстані в 90-і роки. У госпіталі закінчилися медикаменти. І нещасному запропонували: за старою традицією прив’яжемо до столу і дамо дощечку в зуби. Але садистський метод застосовувати не довелося. Бійця вдалося занурити в змінений стан свідомості, так що замість болю від дотику скальпеля він відчував тепло. Мозговий комп‘ютер природою запрограмований на те, що фізичний вплив викликає біль. У зміненому стані свідомості ми натискаємо іншу кнопку цього комп’ютера, і природна реакція у вигляді болю замінюється на будь-яке інше внушене людині відчуття. У гіпноз можна вводити не всю людину, а частинами. Одна моя учениця загіпнотизувала руку дитини, коли той перекинув на себе чайник з окропом. Коли приїхала «швидка», лікарі здивувалися: хлопчик, замість того щоб кричати від болю — вся рука від опіку покрилася пухирями, грав здоровою рукою і не звертав уваги на хвору.

У методу знеболення за допомогою гіпнозу великі перспективи, — вважає Ігор Самойленко, хірург, канд. мед. наук. — Є пацієнти, що гинуть або впадають у кому від анафілактичного шоку, викликаного наркозом, прямо на операційному столі. У їхньому випадку гіпноз замість наркозу дозволив би уникнути небезпечних ускладнень. Але у цих «ліків» є протипоказання. Гіпноз не можна застосовувати, якщо людина приймала препарати, що впливають на нервову систему, вживав спиртне, при деяких захворюваннях. У зміненому стані свідомості їх вплив збільшується в рази, і пацієнту стає дуже погано. Типова ситуація:чоловік напередодні лікував антибіотиками ангіну, а потім звернувся до гіпнотизера, але замість допомоги отримав напад — посинів і забився в судомах. Якщо загіпнотизувати людину, яка випила 50 г, вона впаде мертвецьки п’яна. Тому зараз сеанси масового гіпнозу по ТБ заборонені.

vkurse.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: