Біля Генконсульства Польщі у Львові правоохоронці «покривають» афери з документами?

31 березня під час сесії Львівської міської ради до прокурора міста Львова Олега Денеги із запитом звернувся депутат від фракції ВО «Свобода» Святослав Макітра з інформацією про те, що за численними зверненнями мешканців вул. Сміливих відбуваються «незаконні, шахрайські дії молодиків біля консульства Республіки Польща у Львові на вул. Франка, 110 та вул. Сміливих, 5», повідомляє ЗІК.

Депутат уточнив, що йдеться про оформлення документації.

«Зі слів мешканців стало відомо, що кожного дня, починаючи з 4:00 ранку, група молодиків в кількості приблизно 60 осіб (вул. І.Франка) та приблизно 40 осіб (вул. Сміливих) постійно зустрічають людей, які приїжджають для того, щоб здати документи на отримання віз. Оскільки багато людей звертається вперше і не володіє інформацією про отримання віз, вони стають жертвами шахраїв: людей заводять в під’їзди, підвали, або гаражі, які розташовані поруч з консульством, там їх очікують так звані «працівники», які офіційно не оформлені й не сплачують жодної копійки в бюджет, однак оформляють документи цим людям», – розповів депутат.

Святослав Макітра зазначив, що за інформацію мешканців, «прямий обрахунок» становить близько 100 грн, наприклад, страховка на 5-10 днів – 20 грн, оформлена анкета і 3-4 ксерокопії, які, за словам депутата, коштують 30 грн, у таких підприємливих людей коштують 150-180 грн.

«Таким чином, молодик, який привів клієнта, отримує 40-50 грн від однієї людини. Охочих відкрити візу – 400-500 осіб щодня. Крім цього, щоб уникнути черг, громадянам пропонують заплатити ще 100-300 грн. Отримати візу, не докладаючи при цьому зусиль, лише здавши документи, можна за 200-600 євро», – сказав депутат.

Також, посилаючись на інформацію мешканців, він розповів, що майже всі кіоски за згаданими адресами працюють незаконно.

«Мешканці кажуть, що працювати цим особам незаконно допомагає міліція. Відповідно, маємо недоотримання коштів в бюджет Львова, а також пряме порушення законодавства», – додав С.Макітра.

Він звернувся до прокурора з проханням перевірити наведені факти і з’ясувати, чи причетні працівники правоохоронних органів «до шахрайських дій молодиків, оскільки на численні звернення мешканців не вжито ніяких заходів, щоб припинити ці дії».

До речі, 22 березня з-під будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові на вул. І. Франка,110 за розпорядженням голови Галицького району Львова демонтували трейлери, у яких надавали послуги ксероксів, посередницькі послуги із заповнення анкет, а також виготовляли фото для документів тощо.

Статті по темі: Польща хоче ладу в українських чергах

 

1 thought on “Біля Генконсульства Польщі у Львові правоохоронці «покривають» афери з документами?

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: