Підлеглий Аделаджі радитиме у закордонних справах

Перше засідання новоствореної громадської ради при Міністерстві закордонних справ обернулось скандалом, коли головою ради було обрано соратника скандального пастора «Посольства Божого» Сандея Аделаджі Олександра Кормана.

При цьому більше 30 присутніх на знак протесту покинули збори 28 березня та заявили про рейдерське захоплення ради, повідомляє kyivpost.

Пастор Корман є головою дочірньої церкви "Посольства Божого", що називається "Десниця Господня"

Громадська рада була створена як дорадчий орган при МЗС, до неї увійшло 165 членів. Не зважаючи на те, що рада не визначає зовнішню політику країни та має лише статус дорадчого органу, очікувалось, що до неї увійдуть експерти, які зможуть давати кваліфіковані поради та оцінки міністерству.

Ірина Бекешкіна, голова Фонду “Демократичні ініціативи” та член ради каже, що Корман привів з собою справжню групу підтримки із віруючих. “Десь 50 чоловік, люди із громадських організацій з назвами “Щаслива жінка”, “Мати Тереза”, “Фонд святого Пателеймона” і так далі. Я нічого не маю проти таких організацій, але яке відношення вони мають до міжнародної політики та МЗС?” – каже Бекешкіна.

За її словами, члени ради хотіли визначити критерії для голови ради перш, ніж обирати його. Зокрема, мова йшла про те, що голова повинен мати досвід роботи у сфері міжнародних відносин.

“Корман привів з собою справжню групу підтримки із віруючих. Десь 50 чоловік, люди із громадських організацій з назвами “Щаслива жінка”, “Мати Тереза”, “Фонд святого Пателеймона” і так далі.” – Ірина Бекешкіна.

“Все виглядало дуже дивно. Корман з самого початку зайняв місце головуючого. Він сам керував процесом призначення самого себе спочатку тимчасовим головуючим на засіданні”, – каже директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, який теж є членом ради.

Після цього понад три десятки людей вийшли із залу на знак протесту. “Таким чином кворуму не було, в залі залишилось десь 70 людей. А кворум в даному випадку– 88. Незважаючи на це, Корман був обраний головою”, – каже Сушко.

Пастор Корман є головою дочірньої церкви “Посольства Божого“, що називається “Десниця Господня”. Згідно з інформацією на сайті церкви, Корман є аспірантом НАУ та “почесним доктором Латиноамериканського Теологічного університету м. Лос Анжелес”.

“Життєве кредо – “Я та Отець одно”. Життєва позиція – “Врятуємо батьківство – захистимо дітей.” – такі дані про пастора містить його сайт. Згідно з сайтом, він також є автором книг “Дружба” , “Дом Отца”, “Второзаконие” та президентом “Ассоциации содействия развитию национального лидерства”.

Проти наставника Кормана – пастора церкви «Посольство Боже» Сандея Аделаджі порушили кримінальну справу  в лютому 2009 року. Його звинувачують у шахрайстві у заволодінні коштами громадян. Щоправда, сам Аделаджа називає це політичним тиском через його близькість з Леонідом Черновецьким, загадковим мером Києва.

В самій церкві поки що не коментують нову посаду пастора, а сам  Корман поки що не відповів на електронного листа від Kyiv Post.

В МЗС кажуть, що вплинути на громадську раду ніяк не можуть. “Ми присутні на раді тільки як спостерігачі та не втручаємось у її діяльність. Як самоорганізовуються члени громадської ради – це виключно їх питання”, – каже речник МЗС Олександр Дікусаров. Він також пояснив, що до ради можуть входити представники будь-яких громадських організацій.

Незважаючи на це, члени ради, які не згодні з кандидатурою Кормана, збирають підписи та готують лист на ім`я глави МЗС Костянтина Грищенка.

“Сам факт обрання такої фігури означає абсолютну профанацію існування такої ради.  Адже її керівництво не має жодного стосунку до міжнародних відносин, міжнародної політики”, – каже Сушко.

Щоправда, критики погоджуються, що формально положення про спостережну раду не порушене. Адже там немає згадки про те, що членами ради не можуть бути люди, які представляють різні дочірні організації та регіональні представництва однієї структури.

Бекешкіна переконана – така рада може цілком влаштовувати МЗС. “Адже якщо домовитися з Корманом, то можливий постійний “одобрямс”. А Корману посада потрібна для статусу, можливості бути в курсі того, що лише збирається зробити МЗС”, – каже вона.

Серед членів ради є як представники організацій, що мають відношення до зовнішньої політики, так і представники таких громадських організацій як “Сила Радості”, “Посольство Благословенного Царства Божого для всіх народів Землі”, “Духовне відродження землі”,    “Народжена бути щасливою”, “Праведна Країна” та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 thought on “Підлеглий Аделаджі радитиме у закордонних справах

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: