Космічний лохотрон

Проект Yestospace пропонує простим смертним поділитися своїми персональними даними та зразками ДНК, щоб відправити їх у космос і в майбутньому, можливо, мати шанс воскреснути, повідомляє webplanet.

Операція зі скромним і промовистою назвою «Ковчег Спадщина» відправить на безкраї простори Всесвіту ДНК 5000 осіб.

В описі проекту повідомляється, що «космічний апарат, який віднесе в глибини Всесвіту капсулу зі зразками ДНК життя нашої планети та електронними файлами жителів Землі, що містять безцінну інформацію про земну цивілізацію». Найцінніші зразки, крім ДНК людей, включають в себе ДНК 400 видів тварин і рослин. Їх розмістять у капсулі, в якій зможуть проіснувати хоч кілька мільйонів років, щоб у далекому майбутньому стати унікальним матеріалом для відтворення картини життя на нашій планеті. Це формулювання докладно натякає на те, що кілька мільйонів років планета Земля у схожому на сучасний вигляді не проіснує – тому ідея напевно сподобається прихильникам прогнозу про те, що кінець світу настане в 2012 році.

Крім того, в космос відправлять «кращі музичні твори, художні фільми, зображення природи планети і її мешканців, культурних та історичних пам’яток та іншу важливу інформацію про цінності нашої епохи» – щоправда, які саме, автори проекту не уточнюють. «Ковчег» покине спочатку межі Сонячної системи, а потім і нашої Галактики і вийде в глибокий космос, де і продовжить свій політ. Всі ці заходи, до речі, чомусь приурочені до Олімпіади в Сочі в 2014 році (тобто, організатори все-таки не вірять в сценарій 2012).

Цікавий список тих, дані про кого відправлять у космос в першу чергу:

– Діючих (з 2011 по 2014 року) президентів країн, до 2-ох місць на одну країну (відповідних вимогам правил);

– Лауреати Нобелівської премії;

– Золоті призери Олімпійських та Параолімпійських ігор 2012 і 2014 років;

– Гравці команди чемпіони світу з футболу 2014 року (всі гравці виходили на поле під час ігор на чемпіонаті та головний тренер);

– До 3-ох осіб від кожної країни, які обираються шляхом голосувань на сайті;

– 20 блогерів, які будуть обрані шляхом голосувань;

– Зарезервовано 50 місць для акцій організованих Адміністрацією проекту.

Є й заборонений список, до якого входять засуджені, які беруть або брали наркотики люди, представники сект, гомосексуалісти, транссексуали, люди, «які пропагують наркотики, насильство, расову дискримінацію, війну, кримінальні злочини і насильство». Відзначимо, що цей список сам по собі пропагує дивні обмеження і окремими групами людей може бути сприйнятий як збуджуючий ненависть.

Варто відзначити, що добровільний збір ДНК в наші дні – далеко не рідкість, а цілком поширене явище. Проект «Ковчег», проте, зважаючи на все вищепереліченн нагадує, в кращому випадку, чийсь дивний жарт, а в гіршому – черговий цинічний лохотрон.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: