“Аферист сторіччя” назвав уряд США “фінансовою пірамідою”

Бернард Медофф

Бернард Медофф, який відбуває 150-річний термін ув’язнення за шахрайство, вважає вжиті США заходи з подолання кризи “анекдотом”.

“Аферист сторіччя” Бернард Медофф назвав вжиті американським урядом заходи після нещодавньої фінансової кризи “сміховинними”, а федеральну владу США – фінансовою пірамідою, повідомляє ТСН.

“Регуляторна реформа – це анекдот”, – сказав Медофф з в’язниці у телефонному інтерв’ю американським журналістам.

Він розкритикував фінансову систему держави, зазначивши, що комісія з цінних паперів і бірж США виглядає “жахливо”, а “сам уряд – це фінансова піраміда”.

Раніше Бернард Медофф заявляв, що банки і хедж-фонди були фактично співучасниками його фінансової піраміди.

“Банки давали зрозуміти: якщо ти робиш щось протизаконне, ми про це знати не хочемо”, – казав він.

Крім того, на початку лютого адвокат жертв піраміди Бернарда Медоффа подав позов на 6,4 млрд доларів проти другого за величиною банку США – JP Morgan Chase. Юрист запевняє, що банк, який обслуговує рахунки Медоффа, був у самому центрі афери. JP Morgan зв’язок з пірамідою заперечує.

Однак, згідно з документами, топ-менеджери JPMorgan Chase сумнівалися в законності інвестиційного бізнесу Медоффа ще за 18 місяців до краху його фінансової піраміди, однак продовжували вести з ним бізнес.

Колишній голова ради директорів біржі Nasdaq 72-річний Медофф був заарештований в грудні 2008 року, а в березні 2009 року він визнав, що протягом усього цього часу обдурював інвесторів і державу, не здійснював жодних акцій, а просто перераховував гроші на свій банківський рахунок, видаючи з нього кошти у вигляді “прибутку” на вимогу клієнтів.

Зараз аферист відбуває 150-річний термін у в’язниці Північної Кароліни. Він також засуджений до штрафу у подвійному розмірі завданої шкоди.

За 20 років існування фонду Madoff Investment Securitites фінансист залучив 64,8 млрд доларів, обіцяючи клієнтам високі відсотки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: