Шахрай з Донеччини ошукував прикарпатців за допомогою інтернет-аукціону

Співробітники обласного управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримали в Івано-Франківську 23-річного мешканця Донецької області, котрого підозрюють в шахрайстві шляхом заволодіння грошовими коштами клієнтів інтернет-аукціону «Аукро Україна».

Про це кореспонденту ГолосUA повідомили в секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Івано-Франківській області.

Як з’ясовано, цей чоловік у жовтні минулого року приїхав в райцентр Галич Івано-Франківської області і тимчасово проживав в одної з мешканок міста. Водночас з 25 жовтня він зареєстрував в Інтернеті сторінку під логіном «Olena Roman», пропонуючи клієнтам інтернет-аукціону придбати в нього побутові товари. Після того, як котрийсь з клієнтів виявляв зацікавленість у придбанні товару, продавець зв’язувався з ним по мобільному зв’язку і обумовлював порядок операцій з продажу. Зазвичай клієнтові пропонувалося перерахувати гроші або на безіменну (подарункову) банківську картку, або ж через Укрпошту на ім’я своєї галицької знайомої. Насправді, як уже з’ясовано, люди перераховували гроші за неіснуючий товар, оскільки після отримання коштів «продавець» припиняв будь-які контакти з замовниками.

На сьогодні в міліції вже зареєстровано три заяви від ошуканих мешканців Івано-Франківщини. Проте правоохоронці мають підстави стверджувати, що це далеко неповний перелік фактів шахрайства. В ході досудового слідства ретельно перевіряється інформація про більше 30 епізодів проведення незаконних операцій з використанням мережі Інтернет, а загальна сума отриманих від ошуканих громадян коштів сягає 30 тисяч гривень.

Встановлено також, що до приїзду в Івано-Франківську область зловмисник скоював аналогічні злочини в Черкаській та Чернівецькій областях. Через той же інтернет-аукціон «Аукро Україна» він подібним чином «продавав» неіснуючі в нього товари, виступаючи продавцем під логінами «Пономаренко» і «Галайко».

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: