«Візову мафію» розженуть? Заклик чеського посольства подіяв на українських міліціонерів

Українські правоохоронці нарешті взялися за «візову мафію», яка «бєзпрєдєльнічаєт» перед будинком консульського відділу посольства Чехії в Києві. Чеська амбасада вже обговорила із українською стороною спільні заходи проти шахраїв, заявив представник посольства Мілан Екерт.

“Пройшла спільна нарада всіх зацікавлених сторін, ми домовилися про спільний процес із компетентними органами України”, сказав Екерт, додавши, що надалі на цю тему посольство не хоче спілкуватися із мас-медіа. Він, утім, визнав, що саме тиск мас-медіа спонукав українських правоохоронців до якоїсь діяльності.

Українське МВС у вівторок 18 січня заявило, що опрацювало зауваження від Чеської Республіки щодо черг, які штучно створюються шахраями перед чеським консульським відділом, і почало їх вирішувати. Шахраї діяли відповідно до усталеного сценарію: перед входом до консульства стоїть група здоровенних чоловіків, які не впускають заявників всередину, і за уявну перепустку вимагають біля 500 гривень. Інші шахраї, так звані “рішали”, від заявників вимагають користуватися додатковими послугами – від “допомоги у заповненні анкет” до опосередкування роботи в ЧР та візи – за окрему плату. Чеське посольство неодноразово закликало українську владу подбати про порядок на тротуарі перед консульством, який належить до суверенної української території. За порядок та охорону посольство сплачує МВС України щомісяця значну суму – майже півтора десятка тисяч гривень.

Серія нот, надісланих чеським посольством українським міністерствам закордонних та внутрішніх справ, довго не допомагала. Вітєзлав Півонька, голова дипломатичної місії Чехії в Києві, на початку січня дав українцям чверть року на наведення порядку і виступив із різкою заявою у ЗМІ. Якщо б це не було зроблено, чеське консульство готове було призупинити свою діяльність. До уваги бралися менш радикальні засоби, як-от створення телефонного центру, або участі третьої особи, яка б від імені чеського консульства опосередковувала подання заяв на візи українськими громадянами. Чеське посольство в Києві не є єдиною жертвою “візової мафії”: у схожій ситуації перебувають і інші дипломатичні місії.

Аліна Голушова, ukrajinci.cz

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: