Мобільних операторів звинуватили в пособництві шахраям

Мобільних операторів звинувачують у використані коротких номерів без дозволів для надання абонентам контенту та інформаційних послуг.

Національна комісія з питань регулювання зв’язку ухвалила рішення зобов’язати операторів отримувати дозволи на використання 3-х і 4-х значних номерів. Для реалізації рішення комісія планує до 1 лютого перевірити використання таких номерів операторами мобільного зв’язку, що працюють у стандарті GSM і СDMA. До 1 березня вони повинні надати до НКРЗ заяви та відповідні комплекти документів на виділення скорочених номерів.

У НКРЗ пояснюють, що на ринку склалася ситуація, коли мобільні оператори використовують короткі номери без дозволів для надання абонентам контенту та інформаційних послуг. Такі дії у відомстві вважають порушенням закону “Про телекомунікації” щодо користування номерним ресурсом на дозвільній та платній основі, постанови КМУ “Про внесення змін до розміру плати за виділення номерного ресурсу”, згідно з якою встановлено розмір плати за виділення скорочених номерів для окремих мереж мобільного зв’язку та ліцензійних умов роботи операторів.

Неконтрольований розподіл операторами мобільного зв’язку скорочених номерів призводить до виникнення різних шахрайських схем. Зокрема, таких, при яких скорочені номери мереж мобільного зв’язку використовуються для зняття коштів з особових рахунків абонентів та комп’ютерного шахрайства в інтернеті. Крім того, введення диференційованої плати за виділення скорочених номерів ставить у рівні умови діяльності операторів мобільного та фіксованого зв’язку.

tsn.ua

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: