Кияни скуповують довідки про інвалідність та вагітність

Кияни активно скуповують липові довідки про вагітність та інвалідність.

Як пише газета “Сегодня“, в Інтернеті з’явилися сайти, які спеціалізуються на таких документах. Кажуть, попит нині величезний. А причина — скорочення на держпідприємствах.

“Зараз приблизно втричі зріс попит на довідки про інвалідність і приблизно вдвічі — на вагітність. Ціни, звісно, теж підняли, адже ризикуємо”, – розповіла оператор одного з таких сайтів (sicklist.com.ua). Довідка, як повідомили там, обійдеться у тисячу гривень. На сайті потрібно заповнити спеціальну форму, вказати ПІБ, рік народження, назву установи, яка видає (поліклініка району проживання) і куди потрібно пред’явити — місце роботи.

Після цього замовнику висилають рахунок, на який потрібно перерахувати гроші. На питання про гарантії оператор навіть образилася: “Серед клієнтів — політики, митні працівники, і ніхто ще з них не скаржився. А дорого тому, що виготовлення матриці для друку фальшивки — недешевий процес”.

Як пояснили у фірмі, клієнти говорять, що довідки їм потрібні, щоб не звільняли. Як відомо, після постанови Кабміну чисельність держслужбовців у столиці має скоротитися на третину (КМДА, РДА, держоргани). А згідно з Кодексом Законів про працю, звільняти інваліда та вагітних не можна. “Так, у нас цю тему обговорювали. Хто молодший, беруть довідку про вагітність. А що потім? Потім може бути викидень, а скорочення закінчаться. Деякі беруть по інвалідності, нічим ж не ризикують”, – сказала нам співробітниця однієї з РДА.

Як нам розповіли в міліції, використання фальшивих документів — шахрайство, яке карається штрафом у 850 грн. Тобто штраф обійдеться дешевше липової довідки. А от за підробку документів покарання — до 5 років.

Заступник начальника главку охорони здоров’я Володимир Загородній запевнив, що торгівля документами в медустановах жорстко контролюється і попереджається. Правда, неофіційно говорять, що довідка від лікаря, наприклад, про вагітність, обійдеться близько $200.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: