Бережливість “меблевого короля” зі Швеції недооцінювали…

Засновник меблевого концерну IKEA Інґвар Кампрад багато років уходив від сплати податків завдяки засекреченому фонду, стверджує розслідування шведського телебачення. Сам мільярдер каже, що не робив нічого протизаконного.

Мільярдер і засновник IKEA Інґвар Кампрад давно стверджував, що ані він, ані його родина вже не контролюють міжнародний меблевий концерн-гігант. Але у документальному фільмі, який транслювався у четвер, стверджується, що він скористався фондом, про який досі не було відомо, для того, щоб негласно продовжувати керувати компанією і уникати сплати податків.

“В атмосфері суворої таємності він заснував фонд у Ліхтенштейні, найвідомішій в світі податковій оазі”,- розповідається у фільмі на громадському телеканалі SVT. Ця фундація під назвою Interogo і є справжньою “Ікеєю”, наголошують автори журналістського розслідування.

Шведський мільярдер знайшов собі виправдання

Інґвар Кампрад

Раніше вважалося, що управління компанією з виробництва побутових меблів, яка має магазини у 26 країнах і торік заробила майже 3 мільярди євро, здійснює організація Stiching Ingka Foundation. Напередодні виходу в ефір скандальної передачі Кампрад визнав, що його сім’я контролює Interogo Foundation, заснований 1980 року.

Однак він запевняє, що метою цієї установи є не ухиляння від сплати податків, а “інвестиції у розширення бізнесу з метою забезпечення довгострокових перспектив IKEA.”

84-річного Кампрада, який у 1943 році заснував у Швеції свій всесвітньо відомий концерн, громадськість вважає диваком. Маючи капітал у декілька десятків мільярдів євро, він, однак, славиться своєю бережливістю. Як стверджують ЗМІ, він їздить на старенькому “Вольво” та літає економ-класом.

dw-world.de

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: