У Кіровограді з’явилися шахраї, які серед білого дня шляхом навіювання грабують жінок

На вулицях Кіровограда практикується новий вид пограбувань, причому зловмисники нападають лише на жінок, які несуть важкі сумки.

Про це повідомляють «Новини Кіровоградщини»

Шахраї підходять з двох сторін до жертви, беруть її за руки і водночас за сумки. Зі словами «йдемо швидше, там за рогом зараз прийде месія і настане царство Боже» вони щосили тягнуть жінку по вулиці.

Жертвою обирається людина, що стомлено несе важкі сумки. Сам напад скоюється серед білого дня на одній із центральних вулиць. При цьому грабіжники не забирають речі, а розпочинають свого роду сеанс навіювання: вони одночасно швидко і голосно говорять про будь-що та торкаються жертви (наприклад, тягнуть її за руки).

Такі дії у психології називаються одним із прийомів «циганського гіпнозу», або перевантаженням, коли у людини максимально задіяні всі органи сприйняття інформації: слух, зір, тактильні відчуття тощо. Після надходження певної кількості такого роду інформації у людини настає перевантаження – свідомість припиняє критично оцінювати події.

У цей час запускається будь-яка команда: викинь гаманець, зніми золото тощо. І людина її підсвідомо виконує.

Відвернути чи припинити таку атаку можна, лише збивши з пантелику нападників: «О, вам привіт від лисого Сергія, що був у Харкові та вчора бачив Петра Григоровича….», і далі нести подібну нісенітницю. Поки нападники почнуть розбиратися, хто такий лисий Сергій, причому тут Харків, то жертва спокійно звільниться від впливу й піде геть.

Водночас не треба забувати про правоохоронні органи й одразу телефонувати в таких випадках у міліцію.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: