П’ятірка найбільш проблемних недобудов Києва

Головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявив, що у двох висотках з недобудованого комплексу «Дніпровські вежі» неможливо буде запустити ліфти. Запустити ліфти неможливо, навіть якщо їх добудують, оскільки із-за тривалого простою будівлі перекосилися. Подібних недобудов, які “замерзли” у різних районах, в столиці десятки, повідомляє Газета по-киевски.

П’ять проблемних будинків Києва, яким може загрожувати руйнування:

1. “Дніпровські вежі” – шість 35-поверхових свічок – на вул. Бальзака при в`їзді на Троєщину не будується багато років. Дві з них вже перекосилися – відхилення становить близько 10 см.

2. Вул. Ірпінська, 69б (Святошин). Будинок повністю готовий до здачі, немає тільки тепла. Як розповів нам один їх інвесторів, Андрій Рудий, в такому стані будинок стоїть вже півтора року, але забудовник здавати його в експлуатацію не збирається.

3. Вул. Здолбунівська, 13, на Позняках. У 2007 році будівельники оперативно «вигнали» 22-поверховий каркас, останні роки – тиша.

4. Будинок на вул. Борщагівській, 208. З 2003 року об`єкт переходить з рук в руки до різних забудовників, але на терміни здачі це не впливає.

5. Комплекс на вул. Сім`ї Сосніних, 4а. Будівництво завмерло ще до кризи, забудовник оголошений банкрутом. Директор компанії затриманий в 2009 році за звинуваченням у будівельному шахрайстві, коли він продавав одні й ті ж квартири різним покупцям. У міжнародному розшуку він був близько року. Справу розслідує Генпрокуратура.

“Конструкції недобудованих будинків руйнуються під впливом кліматичних умов – дощу, снігу, холоду, які проникають в середину будівлі. Коли будівля побудована, у нього є дах, оздоблення фасаду. Самі по собі цегла і бетон не призначені для того, щоб на них щось лилося згори. Різні утеплювачі, пенополістіроли можуть зруйнуватися вже через рік, цегляні або бетонні стіни – і через 10 років. Тому їх треба консервувати”, – розповів Юрій Слюсаренко, заступник директора НДІ будівельних конструкцій.

«І коли приймається рішення про відновлення будівництва будівлі треба обов`язково обстежувати на міцність. Наприклад, будівля Апеляційного суду на Солом`янській площі, яке більше 20 років стояло недобудом, перш, ніж добудувати, ретельно обстежили. Деякі конструкції довелося розбирати, деякі зміцнювати. По Києву десятки випадків, коли доводилося відновлювати будинки, які довго стояли «замороженими», а потім добудовувалися» – зазначив експерт.

 

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: