Правила виплати компенсації з “автоцивілки” зміняться

В Україні можуть змінити процедуру виплат за полісами “автоцивілки”, запровадивши так зване “пряме” врегулювання страхових випадків. Його суть полягає в тому, що відшкодовувати збиток потерпілим в ДТП будуть страховики, що продали їм поліс. Тоді як нині виплати за полісами обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ) проводять ті страхові компанії, клієнтом якої є винуватець аварії.

З такою ініціативою виступило Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ), пише видання “Дело”.

“Пряма врегулювання дозволить потерпілому отримувати виплату від тієї компанії, у якої він придбав страховку. Після чого вже сам страховик буде звертатися з регресним позовом до винуватця ДТП, або ж до його страховику або в Бюро, якщо винуватцем був “пільговик”, – пояснив заступник генерального директора МТСБУ Іван Гумінський.

Проект концепції по впровадженню прямого врегулювання “автоцивілки” буде розглянуто на загальних зборах членів МТСБУ в наступну середу.

І. Гумінський зауважив, що впровадити механізм прямого врегулювання в нашій країні потрібно було давно, так як аналогічна схема існує в усіх країнах Європи, в тому числі в Росії та Білорусі. Але, за його словами, не це головне. “Впровадження прямого врегулювання підвищить якість обслуговування клієнтів, скоротить за часом процес врегулювання страхової події, який нині тягнеться 2-3, а то і більше місяців, а також збільшить чисельність застрахованих водіїв”, – перерахував І. Гумінський переваги нововведення. За його словами, якщо водії почнуть отримувати виплати у “своїх” компаній (тобто там, де купили поліс ОСАЦВ), то вони будуть більш охоче страхувати “автоцивілку”.

Голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В’ячеслав Черняховський запевнив, що при прямому врегулюванні водії також почнуть ретельніше вибирати продавця ОСАЦВ. “Вони добре подумають, чи купити їм страховку подешевше, але у сумнівного страховика, або дорожче, але в компанії, яка стійка і надійна”, – зазначив В. Черняховський. За його словами, над таким вибором в першу чергу задумаються ті страхувальники-юрособи, у яких найчастіше тендери по ОСАЦВ виграють страховики, що пропонують найдешевші поліси. “Їх фіндеректорів по голові не погладять, якщо виграв тендер страховик раптом збанкрутувати”, – сказав експерт.

Привітали введення прямого врегулювання і самі страховики, правда із застереженнями. Що не дивно, адже “свого” клієнта завжди приємніше обслуговувати, ніж людину, яка купувала страховку у конкурентів. Краще обслужиш — свій клієнт знову прийде за полісом, а “чужий”, швидше за все, відправиться до тієї компанії, у якої купував страховку.

Але, з іншого боку, завжди знайдуться умільці, готові скористатися ситуацією не на благо страховикові. “Пряме врегулювання — це добре, але загрожує збільшенням шахрайства, якщо не будуть ретельно прописані механізми виплати ОСАЦВ потерпілому та подальшого відшкодування збитку самої страхової компанії”, – зауважив голова правління Української пожежно-страхової компанії, великого гравця ринку ОСАЦВ Дмитро Ритвін.

1 thought on “Правила виплати компенсації з “автоцивілки” зміняться

  1. Хаха это самый настоящий лохотрон… если сменят процедуру выплат, так зачем тогда вобще страховать автомобиль? Если не сегодня так завтра страховая контора прекратит существование. Будет регестрироваться тысячи контор, а через определённый срок (когда их владельцы наберут приличную сумму денег) обьявлять себя банкротами, чтобы не выплачивать страховки… И в Украине появяться миллионы одураченых людей.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: