Iз сімей, які належать до невідомої секти, вилучають дітей

Одинадцятеро дітей із п’яти сімей села Котелеве Новоселицького району не ходять до школи. Їхні батьки сповідують віру, яка не дозволяє відправляти туди дітей. Цього року щодо однієї з таких родин зібрали матеріали та спрямували до суду, щоби позбавити батьківських прав. Сталося це вже після того, як у цій сім’ї від голоду померла 20-річна породілля.

– Щодо чотирьох родин розглядаємо питання про вилучення дітей із сім’ї без позбавлення батьківських прав. Щодо однієї сім’ї – з позбавленням батьківських прав, – повідомила під час селекторної наради начальник служби у справах дітей ОДА Юлія Яківчек. – Ці сім’ї взято на облік як такі, які не займаються вихованням дітей. Ще 2004 року ми вперше отримали повідомлення, що діти з села Котелеве не ходять до школи. Про це повідомили й районну прокуратуру. За зібраними матеріалами намагалися оштрафувати батька однієї з родин. Та школа поінформувала про те, що діти вже навчаються. Ситуація повторювалася з року в рік. Секта, до якої належать ці люди, ніде не зареєстрована. Тому складно відстежити, хто ще до неї належить.

Нагадаємо, 20-річна жінка з багатодітної сім’ї (у якій 11 дітей) із села Котелеве 20 серпня удома в антисанітарних умовах народила дитину. Пологи відбулися без допомоги медиків. Пуповину невідомо чим перерізав 17-річний співмешканець жінки. Породіллю практично не годували. А лікувати повезли, коли жінка вже помирала. Такі були батьківські настанови, виходячи з віри, яку сповідує сім’я. Першого жовтня жінка померла у лікарні. Причина смерті – голод. У цій сім’ї залишилися на вихованні п’ятеро неповнолітніх. Їх і намагаються вилучити з родини прокуратура та служба у справах дітей.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: