Футбольні акції – для романтиків і шахраїв

Десять років тому перший і досі єдиний німецький футбольний клуб – “Борусія Дортмунд” – вийшов на біржу. Приклад низки іменитих клубів показав, що футбольні акції частенько стають безглуздим капіталовкладенням.

Акції футбольних клубів не годяться як довгострокове капіталовкладення і, як показує досвід, нерідко призводять до втрати грошей. Як пояснює експерт відділу спортивного бізнесу консалтингової компанії Deloitte Штефан Людвіґ, причиною цьому є характерна для спорту мінливість успіху.

“Якщо в промисловості бути шостим найбільшим підприємством у галузі може розглядатись як успіх, то вже шоста позиція у Бундеслізі трактується як невдача, оскільки це місце не дає право брати участь у єврокубках”,- каже Людвіґ.

За словами Марко Кабраса із Німецького об’єднання захисту власників цінних паперів, навіть “незабитий пенальті у додатковий час може негативно відбитись на курсі акції, якщо це принципова гра”. Тому знавці радять вкладникам виявляти обережність, футбольні акції мають репутацію “іграшок для шахраїв”.

“Борусія Дортмунд” має гіркий біржевий досвід. Це перший і поки єдиний футбольний клуб Німеччини, акції якого розміщено на біржі. Але хто купив їх у 2000-му за ціною 11 євро, сьогодні змушений задовольнятися трьома євро.

Позитивний виняток

"Золоті часи" для акції Манчестера - із Бекхемом (2003)

Свого часу зазнали втрат на біржі такі клуби як римський “Лаціо”, туринський “Ювентус” та амстердамський “Аякс”. Позитивним винятком фахівці вважають лише англійський “Манчестер Юнайтед”, який вийшов на біржу 1991 року. “Йому вдалося зробити себе незалежним від спорту і сильно розбудувати марку ManU”,- каже Марко Кабрас.

Певний час акції “Манчестера” перевищували номінал на 2 тисячі відсотків. Втім, історія успіху завершилась 2005 року, коли американський мільярдер Малколм Глейзер придбав частку клуба і “червоні” зникли з біржі.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: