«Цілителька» не лише «порчу зняла», а й золоті прикраси

На жаль, останнього літнього місяця ще дві пенсіонерки-луганчанки стали жертвами шахрайок, які «зняли» з них «порчу». Цей різновид шахрайства більшості з нас теоретично добре знайомий.

А ось бабусі зіткнулися з сумними для них наслідками. Скільки разів про це повідомляли засоби масової інформації, розповідаючи про реальні випадки, коли потерпілі віддають власними руками шахрайкам гроші, золоті прикраси, мобільні телефони і нові речі. Грошові суми, з якими через власну дурість розлучаються жертви шахрайок, деколи просто дивують.
Причому, «ясновидиці» із презирством ставляться до маленьких сум або однієї золотої прикраси – їх «улов» має бути значним. І в них це виходить. Сценарій «зняття порчі» банальний і з роками вже добре відпрацьований.

Обирається жертва, якій говорять кілька слів, наприклад таких: «Бачу, у вашій родині проблеми». Життя таке, що людини без проблем не існує. У результаті жертва «ведеться» на рокову фразу. І розвертається дійство, у фіналі якого «и» золотять собі ручки пристойною сумою, а ті, на кому, нібито, була «порча», залишаються без грошей чи прикрас.

Шахрайки частіше «працюють» в парі. Одна заманює жертву, а коли та вже «готова», до них підходить напарниця і починає щиро дякувати «цілительку» за надану неоціниму допомогу в лікуванні родича. Потім, нібито абсолютно випадково, вдячна клієнтка звертає увагу на зацікавлену жертву і радить прийняти допомогу жалісливої «ворожки». Для цього необхідно принести гроші та коштовності, на які темні сили «наводять порчу». Адже наводиться вона лише на ті речі, якими людина дорожить. Це передісторія.

А тепер перейдемо до нашої історії. Саме за таким сценарієм діяли шахрайки в обласному центрі.

76-річна Ірина Павлівна раннього серпневого ранку вийшла купити молока. Дорогою додому її обігнала дівчина. Зав’язався діалог. За кілька хвилин до них приєдналася старша жінка. Про неї вже встигла розповісти Ірині Павлівні незнайомка. Вона відрекомендувала свою знайому як відому у вузьких колах цілительку, яка врятувала від важкої хвороби її матір. Після цього ситуацію у свої руки взяла старша жінка. Вона повідомила страшну звістку. На сім’ю Ірини Павлівни наведено порчу. Пенсіонерка знала, що під виглядом подібного «зцілення» орудують шахрайки. Про це пишуть у газетах і розповідають по телевізору, але відразу ж подумала про чоловіка–чорнобильця, у якого було слабке здоров’я, і про сина, який так і не обзавівся родиною. І… попалася все-таки на гачок шахрайок. Як то кажуть, схопилася за соломинку. А незнайомки, відчувши, що пенсіонерка піддається, продовжували «набивати собі ціну». Сама «ясновидиця», завуальовано рекламуючи себе, між іншим відмітила, що до неї на прийом можна потрапити лише по індивідуальному запису. Що людей, які потребують її допомоги, предостатньо. Тим паче, що «лікує» вона безкоштовно. І літня жінка остаточно вирішила скористатися послугами безкорисливої «цілительки», побачивши в ній останній шанс вирішення таких, здавалося б, нерозв’язних родинних проблем.

Потім Ірині Павлівні було запропоновано принести з дому всі гроші, щоб окропити їх святою водою, потім зняти з себе золоті прикраси, оскільки в такій справі має обов’язково бути присутнім метал. Ірина Павлівна за грошима додому ходила двічі. Спочатку винесла всі свої заощадження, потім сходила ще і за синовими грошима. Поки літня жінка бігала за грошима, шахрайки стояли і терпляче чекали біля будинку. Так в руках пройдисвіток опинилося більше 17 тисяч гривень. Покатавши по голові Ірини Павлівни яйце, розбили його і показали їй чорну середину – підтвердження наврочення. Аферистки повідали, що їм слід разом пройти три перехрестя. Сказано – зроблено. А тепер необхідно пройти ще три перехрестя, лише поодинці. Ірина Павлівна зробила те, що їй веліла незнайомка. Підійшовши до свого будинку, вона почала чекати «ясновидицю» та її помічницю. І чим більше минало часу, тим страшніше ставало пенсіонерці. Ірина Павлівна зрозуміла, що потрапила до рук справжнісіньких шахрайок. Ні чоловіка, ні сина вдома не було. У ту мить жінка залишилася наодинці зі своїм нещастям. Ірина Павлівна подзвонила до міліції. Незабаром на місці події вже працювала слідчо-оперативна група Артемівського райвідділу.

Швидше за все, ці зухвалі авантюристки не угамуються і шукатимуть жертв серед найуразливішої категорії населення, щоб чергового пенсіонера «розвести» на кругленьку суму. У зв’язку з цим співробітники міліції звертаються до пенсіонерів і їх родичів, нагадують про те, як діють різного роду шахраї, і чим може бути небезпечним спілкування з ними. Бо контакту з такими особами можна уникнути. Якщо, наприклад, до Вас звернулася невідома з подібною пропозицією, не реагуйте, не дивіться їй у вічі, просто пройдіть мимо, і обов’язково подзвоніть до міліції і повідомте про цю зустріч.

Ви надасте неоціненну допомогу міліції, якщо повідомите про підозрілих людей до того, як вони встигнуть скоїти злочин. Контактні телефони: 102, 59-93-88 або 53-11-63.

прес-служба ЛМУ УМВСУ в Луганській області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: