У складі української податкової міліції створюється Головне управління спеціальних розслідувань

У складі податкової міліції ДПА України створюється Головне управління спеціальних розслідувань. Його появу перший заступник Голови ДПА України – начальник податкової міліції Віктор Шейбут пояснив “необхідністю адекватного реагування на зростання інтелектуальної злочинності в економічній сфері та посилення боротьби з цими негативними проявами”.

За його словами, останнім часом в Україні спостерігаються тенденції до зростання „високоінтелектуальних” способів та інструментів скоєння злочинів в економічній сфері, так званої „білокомірцевої” злочинності. До таких інструментів належать електронний банкінг, картки поповнення електронних гаманців, скетч-картки тощо. Їх використання робить злочинця знеособленим, керування значними обсягами коштів здійснюється дистанційно. Ці інструменти випереджають та перевищують розвиток адекватних технологій та методів протидії, які застосовуються контролюючими органами.

Економічні шахраї використовують новітні наукові, комп’ютерні технології, глобальні міжнародні інформаційні системи та інші засоби, намагаючись безпідставно отримати відшкодування податку на додану вартість, ухилитись від оподаткування та мінімізувати свої податкові зобов’язання. Наслідок цього – організовані конвертаційні центри, відмивання брудних доходів, вливання незаконно здобутих активів у реальну економіку, що призводить до втрат із Державного бюджету. При цьому злочинними проявами уражені практично всі ключові галузі економіки держави, насамперед кредитно-фінансова сфера, паливно-енергетичний комплекс, будівництво, торгівля тощо. На сьогодні економічна злочинність підриває соціальну та економічну цілісність держави.

Створення нового підрозділу у складі податкової міліції відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду та Світового банку щодо посилення комплексу заходів, спрямованих на виведення економіки з тіньової сфери. Працівники новоутвореного підрозділу володіють відповідними знаннями та методами роботи міжрегіональних злочинних угрупувань, навичками із виявлення податкових правопорушень з використанням новітніх технологій тощо. При цьому мова не йде про збільшення штату податкової міліції та розширення її повноважень.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: