Шахраї “влаштовували” на роботу в Києві за 1000 гривень

Працівники 3-го територіального відділу міліції Солом’янського району столиці затримали двох чоловіків, які протягом десяти днів спромоглися ошукати понад 60 громадян.

Про це сьогодні повідомили в прес-службі МВС України.

Як розповіли в прес-службі МВС, зловмисники добре підготувалися до афери: у фотошопі вставили свої фото у чужі паспорти, з підробок зняли ксерокопії, за якими на десять днів винайняли дві квартири у різних районах столиці – майбутні офіси двох фірм, а також придбали два номери мобільного зв’язку. Потім розмістили в мережі Інтернет об’яву про працевлаштування.

Громадяни, прочитавши повідомлення про пошук на постійну роботу водіїв з заробітком від 5 тисяч гривень за місяць, невідкладно телефонували за вказаним номером. Там їм повідомляли, що за відповідну винагороду можуть надати координати фірми-працедавця, та записували на співбесіду.

Призначена зустріч проходила у квартирі в Солом’янському районі. Люб’язний чоловік оглядав документи, резюме, розпитував деякі подробиці. Далі повідомляв, що людина їх влаштовує, пропонував заповнити бланк заяви та забирав трудову книжку, але нагадував, що вони повинні заплатити фірмі-партнеру за допомогу. Працевлаштування – тільки після повідомлення про сплату, а тоді – зустріч за два тижні.

Громадяни поспішали «віддячити» в офіс на Печерську. Там виявлялося, що послуга коштує 1000 гривень, але, якщо грошей не вистачало, шахраї не соромилися забрати останні 200 гривень.

За два тижні у призначену годину біля офісу фірми-роботодавця зібралося майже 40 водіїв. Але у квартирі на той час вже проживали зовсім інші люди. Аналогічна історія повторилася на Печерську. Ошукані всі разом попрямували до міліції.

У результаті проведення ряду оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали підозрюваних. За місцем їх мешкання вилучено понад п’ятдесят трудових книжок на різних осіб. Під тягарем вилучених доказів та свідчень потерпілих, які впізнали аферистів, зловмисники зізналися у скоєному.

Слідчим відділом Солом’янського райуправління їм пред’явлено звинувачення за двома статтями КК України: шахрайство та привласнення документів.

Слідство триває.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: