Активістів, які брали кредити під впливом “Посольства Божого”, виселяють з квартир

Киянка піддалася на умовляння активістів “Посольства Божого” і віддала їм майже 100 тисяч доларів, взятих у банку. Тепер її з донькою виселяють з будинку.

За рішенням суду починаються відселяти із заставного житла людей, які, як вони кажуть, набрали кредитів під впливом закликів “Посольства Божого”.

Днями сталася рідкісна подія – суд скасував власне рішення про початок провадження щодо виселення киянки Алли Фролової та її доньки Юлії з їхнього будинку (Фролова брала в банку кредит під заставу житла, але віддати борг не змогла).

Як розповіла журналістам Фролова, кілька років тому вона (парафіянка церкви “Посольство Боже”, пастором якої є Сандей Аделаджа) піддалася умовлянням і віддала майже 100 тисяч доларів, взятих у банку, активістці церкви Жанні К., яка обіцяла величезні відсотки.

У результаті – ні відсотків, ні основної суми Фролова не отримала. Жанна К. заарештована, справа у суді. Банк же вимагає гроші назад, він звернувся з позовом до суду і виграв справу: суд постановив відібрати у Алли приватний будинок, продати його, а решту майна і виручені гроші віддати банку.

Працівники виконавчої служби разом з представником банку кілька тижнів тому прибули до Фролової виконувати рішення суду. Господинь вдома не було. “Виконавці зламали двері, змінили замок на свій, речі поскладали в ящики і описали їх”, – розповіла Алла.

Лише потім їй зателефонували і запросили. Банк і виконавча служба коментувати ситуацію відмовилися, пославшись на те, що, мовляв, є судове рішення і його треба виконувати без розмірковувань.

Адвокати постраждалих інвесторів запевнили, що це тільки початок воєн з банками. Адже сотні парафіян набрали кредитів під заставу нерухомості.

Відомий столичний адвокат, професор права Іван Боднарук заявив, що після рішення суду виконавці цілком можуть зайти в приміщення, зламавши хазяйський замок і замінити його своїм.

“Але вони повинні переконатися, що в будинку боржника, крім нього, ніхто не живе і не перебуває в гостях. Адже інакше можна описати речі, що належать стороннім людям. Так вийшло і у Фролової, з якою живе дочка. Це порушення, яке можна оскаржити”, – наголосив юрист.

Він зауважив, що вони так і зробили. Після оскарження той же суд розібрався в ситуації і скасував своє рішення про примусове стягнення з Фролової боргу перед банком.

Боднарук порадив тим, у кого проблемний кредит, не тримати вдома цінних речей, інакше їх опишуть і в підсумку продадуть. Обов’язково наймати адвоката, який знає, як на законних підставах затягнути виселення. “Але в підсумку, будьте готові до виселення – на різних умовах, але неминучого”, – резюмував адвокат.

Нагадаємо, наразі порушено дві кримінальні справи, пов’язані з “Посольством Божим”. В одній (об’єднаній справі “Кінгз Кепітал” та ПП “Грант”) обвинуваченим проходить пастор церкви Сандей Аделаджа.

У липні йому інкримінували, крім ст. 190 (шахрайство), ще й ст. 255 (створення злочинної групи). Майно пастора заарештовано. Його дружина Босе Аделаджа проходить у справах свідком. Друга справа вже в суді, там звинувачуються Жанна К. та Павло К., Сандей – свідок.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: