Як не стати жертвою злочинців в аеропорту

Місця масового скупчення людей особливо привабливі для спритних на руку шахраїв.

Наприклад, у німецьких аеропортах щороку відбувається більш як 6 тисяч крадіжок. Найнадійнішим туристичний сайт ab-in-den-urlaub.de, з урахуванням поліцейської статистики та думок експертів, назвав аеропорт у Мюнхені. На 33 мільйони пасажирів тут припадає лише 412 крадіжок. Менеджмент аеропорту пояснює це посиленим режимом патрулювання і охорони.

На другому місці – найбільший німецький аеропорт у Франкфурті-на-Майні: 50 мільйонів пасажирів і 1444 крадіжки. Згідно з результатами досліджень, найгірше серед найбільших німецьких аеропортів, які ведуть точну статистику, справи йдуть у Дюссельдорфі, де середній покажчик майже в два з половиною рази вищий за франкфуртський і в шість разів гірший за мюнхенський.

Разом з тим, експерти дають рекомендації, як уникнути неприємностей. Одна з них стара, як світ: бути пильним і не розслаблятися у передчутті приємної і довгоочікуваної відпустки або цікавої ділової поїздки. Заклики не залишати багаж без нагляду, які регулярно передають в аеропортах, сприймаються, головним чином, у контексті боротьби із тероризмом. Для цього їх і транслюють.

Проте не варто забувати про потенційну можливість крадіжки внаслідок ігнорування елементарних правил обережності. Часто злочинці користуються в аеропортах стандартними прийомами: хтось відволікає питанням або іншим способом, наприклад, нібито випадково зачепивши жертву і вибачаючись, а спільник непомітно лізе в кишеню або іде з сумкою, залишеною на секунду без нагляду.

Особлива проблема – огляд перед польотом. У деяких аеропортах довжина транспортера, на який для сканування кладуть речі, взуття, ремені і верхній одяг, набагато більша ніж 15 метрів. Тримати їх в полі зору за таких обставин важко. Особливо під час проходу через металошукач або особистого огляду. Експерти рекомендують під час контролю прибирати гаманці, телефони та інші цінні речі з кишень у сумки або пакети, а не кидати їх у пластмасові контейнери на одяг або ручну поклажу.

Комп’ютери та іншу техніку перед оглядом краще теж перекласти у будь-який непрозорий пакет. Як повідомив авторам дослідження один із співробітників франкфуртського аеропорту, лептопи під час огляду тут зникають приблизно раз на тиждень.

Паспорт і посадочні талони взагалі не обов’язково випускати з рук, оскільки металошукачі на них не реагують. У разі крадіжок адміністрація, як правило, відповідальності не несе, але автори дослідження настійно рекомендують звернути увагу на зарубіжний досвід. Наприклад, у Бангкоку на огляді пасажир отримує жетон з номером контейнера. Забрати речі із стрічки сканера можна тільки при його пред’явленні.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: