“Липові” посвідчення СБУ та АП в Інтернеті продають від 200 доларів

 

Фальшиві документи використовують, щоб безкарно порушувати правила дорожнього руху, встановлювати спецсигнали на автомобіль або носити незареєстровану зброю.

В Інтернеті з’явилась ціла індустрія якісних підробок, що пропонує на вибір фальшиві посвідчення будь-якого відомства, – від СБУ до адміністрації президента. Вартість “липових” документів починається від 200 доларів.

Наприклад, спецталон СБУ дуже корисний при пересуваннях по країні, пише видання “Сегодня”. Спецталон забороняє співробітникам ДАІ оглядати водія, пасажирів і сам автомобіль. Також інспектори ДАІ не можуть вимагати права або інші документи, що посвідчують особу. Ви можете возити що завгодно, хоч автомат, їздити на червоне світло і по зустрічній смузі. Навіть якщо вас зупинить інспектор ДАІ, то одразу ж відпустить. В обов’язки інспекторів ДАІ входить усіляко вам сприяти і забезпечувати безперешкодний проїзд по території України.

Шахраї пропонують такий талон не просто так, а з “з проводкою”. Іншими словами, інформація про те, що ваш автомобіль числиться за СБУ, опиниться в базі цих ДАІ. Викрити підробку неможливо. Термін дії такого талона – 2 роки. Термін оформлення – 2-3 тижні. Коштує це задоволення 2500 доларів.

Посвідчення адміністрації президента дозволяє паркуватися в заборонених місцях і порушувати правила дорожнього руху, але в розумних межах. Наприклад, за перевищення швидкості вас, швидше за все, не покарають, але якщо ви створили аварійну ситуацію, то проблеми не виключені. Річ у тому, що з формальної точки зору інспектор ДАІ має право вас оштрафувати. Просто за традицією він вважає за краще не зв’язуватися.

Також подібне посвідчення відкриває двері в будь-яке відомство – від районного загсу до столичної мерії. Ви можете купити залізничні квитки по броні і без черги (наприклад, у спецкасах). Пред’явника такого посвідчення міліція не затримуватиме за дрібне правопорушення, наприклад паління в громадському місці.

Ще одна фішка – спецталони АП. Вони надають право на носіння незареєстрованої зброї або, як варіант, є можливість встановити спецсигнали на автомобіль. Проблема в тому, що тут теж потрібна “проводка”, тобто дані, які відповідають вашому спецталону, в базах міліції і ДАІ.

“Не потрібно намагатися поставити “блималки” на Ferrari або Jaguar – будьте як усі, хто користується блималками офіційно: скромний темний джип із затемненими стеклами прекрасно підходить для цієї справи”, – радять постачальники послуги в Інтернеті. Термін дії цього посвідчення 4 роки, оформляють за 2-3 тижні. Ціна – 1600 доларів.

Основний плюс посвідчення головного фахівця Кабінету міністрів у тому, що ніяких “проводок” не треба. Навіть якщо ви попалися з посвідченням, практично неможливо буде перевірити, чи працюєте ви в апараті Кабінету міністрів насправді.

Пільг, передбачених законом, у володаря такого посвідчення немає. Але де-факто все те саме, що і у випадку з “ксивою” адміністрації президента: ДАІ виявить поблажливість, чиновники, у тому числі найвищого рангу, знайдуть час, щоб прийняти вас і “вникнути” в проблеми, транспортне начальство знайде квиток на потяг або автобус далекого слідування, а наряд ДПС, затримавши вас нехай навіть в неабиякому підпитку, відвезе не в дільницю, а додому. Втім, до усіх цих тверджень слід додати фразу “швидше за все”. Термін дії – 1-2 роки, термін оформлення – кілька днів. Ціна – до 200 доларів.

Посвідчення помічника народного депутата дає ті самі переваги, що і “корочка” Кабміну. Але є одна обставина. Свого часу саме посвідчення помічників нардепів видавалися практично безконтрольно (до того ж і абсолютно легально). “Помічники” встигли скомпрометувати документи тим, що занадто часто і не в найпристойнішій ситуації хизувалися ними. Зараз чиновники і правоохоронці тричі подумають, перш ніж піти назустріч помічникам слуг народу. Певного терміну дії немає, оформляється за 1-2 дні. Ціна – до 200 доларів.

Посвідчення співробітника МВС, СБУ, прокуратури має найширші можливості, але в нього дуже багато мінусів. Найголовніший: якщо ви не знайомі зі специфікою роботи співробітників правоохоронних органів, легко проколетеся на дрібницях. І прокол ваш може помітити і чиновник, і співробітник правоохоронних органів. Останні, до речі, дуже не люблять, коли козиряють “ксивами” їх відомства. Отже в разі викриття отримаєте за повною програмою. Термін дії – 1-2 роки. Термін оформлення – 1-2 дні. Ціна – до 200 доларів.

Як би не була акуратно зроблена липова “ксива”, співробітник ДАІ або патрульної служби, що зупинив вас, може перевірити її достовірність по міліційній базі даних. Якщо, наприклад, у вас спецталон СБУ, і вашу машину не можна оглядати – міліція, швидше за все, захоче перевірити достовірність талона. Тому продавці підробних документів пропонують на додаток до них “проводку”: дані про ваше посвідчення міститимуться і в міліційних базах даних.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: