Документи для скутеристів дешевше не будуть

Державтоінспекція не збирається повертатися до видачі документів, виготовлених на паперовій основі, з метою здешевлення процедур реєстрації ТЗ з об`ємом двигуна до 50 см3 і отримання їх власниками водійських прав.

Таким чином, скутеристам на рівніші з власниками інших транспортних засобів, доведеться отримувати дорогі документи, виготовлені на пластиковій основі: при реєстрації – талон про проходження техогляду (бланк – 100 грн), а при отриманні прав – водійське посвідчення (бланк близько 200 грн).

Як пояснив заступник начальника Департаменту ДАІ Сергій Будник, на сьогоднішній день постанову Кабінету Міністрів України, яким були затверджені бланки спецпродукції, виготовлені на паперовій основі, не дійсно, тому замовляти такі документи та видавати їх Державтоінспекція не має права. Основна причина, по якій було прийнято рішення відмовитися від паперових документів – низька їх захищеність від підробок. Як результат, бланки талонів техогляду, водійських прав і техпаспортів, нерідко підробляли шахраями. А в Києві навіть виникла ситуація, коли талони техогляду можна було без особливих складнощів придбати на книжковому ринку «Петрівка».

Зате нинішні пластикові бланки документів мають безліч сучасних ступенів захисту, які, на думку ДАІ, надійно захищають їх від підробок. Саме виходячи з міркувань безпеки керівництво Державтоінспекції не збирається повертатися до видачі власникам скутерів і мопедів дешевших, але менш захищених паперових документів.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: