11 мільярдерів, які сиділи у в’язниці

Журнал Forbes оприлюднив список 11 найбагатших людей світу, які опинилися за ґратами або яких розшукує поліція.

Американський мільярдер Аллен Стенфорд може претендувати на рекордний термін в’язниці – йому загрожує 250 років за створення фінансової піраміди розміром близько 8 мільярдів доларів. Вирок буде винесено в 2011 році більш ніж по 20 пунктам звинувачення. У цьому списку двоє росіян – Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв, екс-голови нафтогазового гіганта “ЮКОС”. Ходорковський свого часу мав титул найбагатшого росіянина з капіталом у 15 мільярдів доларів. У 2005 році його засудили на вісім років. Його, зокрема, звинувачують у розкраданні 350 млн. тонн нафти.

Ще недавно найбагатший громадянин Китаю Хуан Гуанюя також поповнив лави ув’язнених. Гуанюя володів великою мережею крамниць із продажу електроніки. У травні його було засуджено до 14 років в’язниці за різні фінансові махінації і хабарі чиновникам.

10 років мусить провести за ґратами італійський мільярдер Калісто Танці, визнаний винним у махінаціях і зароблянні грошей на банкрутстві свого концерна Parmalat. Танці володів однією з кращих світових колекцій живопису, що включала полотна Ван Гога, Пікассо та Модільяні; її було конфісковано.

Американець Альфред Таубман, у минулому голова аукціонного дому Sotheby’s, зумів повернутися в клуб мільярдерів після того, як провів за ґратами дев’ять місяців за звинуваченням у шахрайстві при проведенні торгів.

А Марта Стюарт стала мільярдеркою після того, як відсиділа чотири місяці ув’язнення. За цей час акції її компанії зросли в ціні майже вдвічі.

Троє персон зі списку мільярдерів, які вже відсиділи свій термін або відбувають ув’язнення, перебувають у бігах – це мексиканський наркобарон Хоакім Газман Лоері, турецький бізнесмен Кемаль Узан і колишній прем’єр-міністр Таїланду Таксін Чінават, обвинувачений у тероризмі.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: