«Віддай гроші та йди рахувати перехрестя» – наказують своїм жертвам шахрайки

Здавалося б – ну кого сьогодні можна обдурити? По телевізору без кінця всілякі афери показують, в газетах різні випадки описують. Та ні ж, не відбирають журналісти хліб у шахраїв. Тим як і раніше удається обдурювати легковірних громадян. Ось і вирішили ми на прикладах по м. Красноармійську (Донецька область) в черговий раз попередити людей, щоб ті були пильними.

Епізод перший. На дочці – «порча»

Тетяні Сергіївні (імена змінено) – 55 років. У той нещасливий день зять на машині відвіз її на ринок «Блакитний». Ось тільки благополучно скупитися і повернутися додому з покупками не вийшло.
Біля аптеки Тетяну Сергіївну зупинила пристойно одягнена жінка. І заявила їй, що золото – метал диявола і, що на дочці Тетяни Сергіївни – «порча». Відтак запропонувала її зняти. Для цього потрібно лишень принести десять виробів із золота і гроші.
До розмови тим часом приєдналася молода темноволоса жінка Катя. З’ясувалося, що мадам в шубі вже допомагала їй, і та хоче знову до неї звернутися.
«Знахарка» повідомила: щоб урятувати дочку, Тетяна Сергіївна повинна негайно принести їй гроші – 10 тисяч гривень. Стільки у жінки не було. Тоді їй наказали нести всі гроші, що є в будинку, і не забути про золото. Тут вийшла невелика заминка. З’ясувалося, що живе Тетяна Сергіївна в селі, і за грошима треба їхати. Але добра цілителька не засмутилася – вона дала сто гривень на таксі і відправила Катю супроводжувати довірливу жінку. І поки Тетяна Сергіївна і Катя їхали в село за грошима і золотом, зять чекав тещу в своїй машині. Підходити до нього добродійниця суворо заборонила – щоб все не зіпсувати, щоб не розладнався процес зцілення.
Удома, не кажучи ні слова дочці, Тетяна Сергіївна дістала все, що треба з комоду і повернулася до таксі. Коли приїхали в місто, віддала гроші цілительці, а замість них отримала наказ – пройти, не обертаючись, сім перехресть. На півдороги жінка схаменулася: обдурили! Швидко повернулася туди, де тільки-но спілкувалася з «доброю» жінкою, але тієї, звичайно ж, і слід прохолонув.
Епізод другий. Сьогодні 13 число – давай 13 тисяч!
Саме так мотивувала літня жінка ціну своїх послуг «за зцілення». І можна було б посміхнутися загадковій логіці чорноокої шахрайки, коли б не факт – ще більша сума перекочувала в її місткий гаманець.
Другій жертві бездоганних акторських і гіпнотичних здібностей кримінальної парочки – вже майже 70 років, але похилий вік не збентежив шахрайок.
Старша з них, яка назвалася Марією, зустріла потерпілу просто на вулиці. Заявила, що лікувала її дочку та її саму. Ось тільки поки безуспішно, із-за родового прокльону через три дні дочка помре. Потрібно терміново знайти екстрасенса. Напарниця досвідченої шахрайки, що казна-звідки з’явилася і знов під ім’ям Катя, стала переконувати перелякану літню жінку, що треба умовити Марію узятися за лікування. Та зажадала 13 тисяч гривень. Потерпіла зняла сережки і пішла у супроводі Каті додому за грошима. Винесла з оселі 2800 гривень, 6000 рублів і 1700 доларів та передала Марії, яка старанно читала молитву неподалік від будинку. Марія сказала щодо грошей не хвилюватися, мовляв, поверне, і відправила «клієнтку», як і попередню жертву, рахувати перехрестя. Коли потерпіла отямилася вже було пізно.
Епізод третій. Безкоштовна медицина – найдорожча
Ті ж або інші спритниці обібрали ще одну літню жінку біля лікарні. 70-річній бабусі літня представниця ромскої національності запропонувала допомогти з лікуванням. Безкоштовно. Незабаром підійшла і молода жінка. Вона-то і супроводжувала бабусю додому за грошима, а потім ще і на пошту з нею сходила. Набралося в цілому 4500 гривень і тисяча доларів. Саме таким виявився «улов» шахрайок того дня. Ворожка шептала над конвертом з грішми, потім повернула його бабці з наказом не відкривати його до наступного дня.
Дорогою додому пенсіонерка пакет все ж відкрила. І побачила в ньому нарізаний папір.
Епізод четвертий. Міняємо гроші
Самотню пенсіонерку відвідали «працівники Пенсійного Фонду». Дві пані ввалилися до старенької, 82 років, ткнули посвідчення, яке вона через слабкий зір не розгледіла, і оголосили про державний обмін грошей. У зв’язку з цим їх нібито послали переписувати номери купюр.
Старенька винесла всі гроші, що були в домівці – 9800 гривень. Відвідувачка гроші узяла, а замість них видала пакет, перев’язаний скотчем. Хазяйці пояснили, що це нові гроші, їх прямо тут обміняли, щоб їй не довелося стояти в черзі. «Працівниці» пішли, а старенька розкрила пакет. Замість обіцяних грошей в ньому лежав нарізаний папір.
Епізод п’ятий. Як мужик шубу дружині купував
Виявляється, порадувати дружину новою шубою можна і без грошей. Так думає, принаймні, одна людина, якій вдалося обманом дістати предмет жіночих бажань на центральному ринку Красноармійська.
Чоловік заглянув в намет, де торгують верхнім одягом, з виглядом старого знайомого. Попросив шубу – дружині на примірку. Хазяйка насторожилася, але шубу зняла і послала з «покупцем» свою помічницю. Дівчина довго не поверталася, хазяйка хвилювалася, відтак пішла на пошуки. Виявилось, що помічниця стоїть без шуби неподалік і чекає чоловіка. Це, мовляв, намет його тещі, а дружина десь трохи далі торгує. Загалом, теща виявилася уявною, а пройдисвіта цього ніхто більше не бачив. І шубу теж, коштувала вона більше чотирьох тисяч…
Не полінуєтеся, наберіть 102 або 0-800-505-102
Такі ось історії сталися нещодавно в місті Красноармійську. У черговий і, напевно, не останній раз. Найстрашніше в них те, що жертвами шахраїв стають літні і довірливі люди, яким, може, і допомоги чекати нізвідки – старенькі, що роками збирали гроші на похорони, обтяжені хворобами літні жінки. Дуже хочеться сподіватися, що ця публікація буде хоч для когось попередженням і допоможе не стати ще однією жертвою. Ну не уповноважені працівники жодної держустанови міняти вдома гроші! А рому, що проходить мимо, не цікавлять ваші проблеми і хвороби! Позбавити вона може хіба що від заощаджень! Люди, не попадіться самі на обман і не проходьте повз, якщо бачите, як когось намагаються обібрати, залякуючи порчею і хворобами. Не полінуєтеся, наберіть 102 або 0-800-505-102. Впевнені, вам будуть дуже вдячні.
Альбіна Дружбіна, «Орбіта+», Яна Осетрова,
Прес-служба Красноармійського МВ ГУМВС України в Донецькій області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: