У Дніпропетровській області псевдодаішники замість радара використовували фен для сушіння волосся

У Дніпропетровській області співробітники Управління Державтоінспекції затримали два екіпажі псевдоінспекторів, які замість радарів для вимірювання швидкості користувалися феном для сушіння волосся.

Правопорушників затримали в Новомосковському районі області. Побачивши здалеку справжніх даішників, шахраї закрилися в салоні автомобіля і почали знімати з себе форму. При огляді в них виявили форму, жезли, папки з документацією і фен для сушіння волосся, який видавали за радар для вимірювання швидкості.

Підставою для їх затримання стала заява, надіслана до ДАІ від громадянина Російської Федерації. Він повідомив, що, приїхавши в квітні до родичів в Україну, став жертвою шахраїв. 15 квітня близько опівночі росіянин зупинив свій автомобіль біля узбіччя, до нього під’їхав легковик без будь-яких розпізнавальних знаків.

Як пише Комсомольська правда в Україні, з нього вийшли двоє чоловіків у формі співробітників ДАІ і, звинувачуючи водія у порушенні правил, зажадали терміново сплатити штраф у розмірі 1400 гривень. В іншому випадку загрожували, що машину не пропустять через кордон. Росіянин зібрав для аферистів всього 200 українських гривень і 1000 російських рублів. За вказаним у заяві номером автомобіля дніпропетровські правоохоронці швидко знайшли лжедаішників.

“Вони одягають сорочки з шевронами ДАІ і погонами сержантів, кашкети, мають посвідчення особи і навіть користуються жезлами”, – розповів газеті начальник відділу з спецзаходів Управління ДАІ в Дніпропетровській області Віктор Гопайца. “Дійшло до того, що звичайний фен для сушіння волосся вони обгорнули ізоляційною стрічкою, прикріпили до нього велосипедний спідометр і стали видавати його за радар для вимірювання швидкості”, – додав представник ДАІ.

За його словами, псевдодаішники найчастіше зупиняли водіїв з Росії, Прибалтики, Білорусі та Молдови. Звинувачуючи водія у порушенні правил дорожнього руху, вони складали адмінпротоколи, які абсолютно не мають юридичної сили. Після цього шахраї вимагали сплатити штраф прямо на місці.

ДАІ наголошує, що справжні співробітники ДАІ, вимогам яких водії зобов’язані підкорятися, перебувають на службі у формі, мають нагрудний знак встановленого зразка і патрулюють на службових автомобілях з номерними знаками на синьому фоні. Під час зупинки транспортного засобу співробітник ДАІ зобов’язаний назвати своє прізвище, ім’я, звання, посаду і підрозділ, де проходить службу, назвати причину зупинки. При вимозі водія він повинен надати службове посвідчення.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: