Шахраї полюють на пенсіонерів

Найчастіше жертвами шахраїв стають люди похилого віку. Злочинці представляються їм працівниками соціальних служб, благодійних фондів, політичних партій і проникають у будинки під приводом виплати додаткових пенсій, всіляких держвиплат, надання матеріальної допомоги або обміну грошей. Зловмисники запевняють пенсіонерів, що принесли їм 150-200 грн матеріальної допомоги, вручають літній людині 500 гривень однією купюрою (нібито менше немає) і, отримавши здачу, йдуть. Про те, що отримана «п`ятисотка» сувенірна, потерпілі дізнаються тоді, коли зловмисників вже й «слід прохолов».

Ще один варіант такого ж шахрайства: людям пропонують продати старі речі (шубу, шапку або інший матеріал, наприклад, для виготовлення іграшок). Як плату так само дають сувенірну банкноту, а здачу беруть справжніми грошима.

Так само поширене шахрайство під виглядом обміну грошей. Пенсіонерам повідомляють, що в країні вводять нові грошові знаки і їхні старі необхідно замінити на купюри нового зразка. У цьому випадку шахраї приходять до літніх людей з двома однаковими заздалегідь підготовленими конвертами – одним порожнім, другим – з нарізаним за розміром банкнот папером. Потенційним жертвам пропонують перерахувати наявні заощадження і переписати номери купюр, після чого гроші складають у конверт, запечатують і віддають пенсіонерові з заявою, що сам процес обміну відбудеться завтра, коли під`їде спецмашина з новими грошовими знаками. Шахраї йдуть, а пенсіонер через деякий час виявляє в конверті замість своїх грошей нарізаний папір.

Нерідко шахраї працюють під виглядом продавців продуктів. У цьому випадку, в будинок до літньої людини зловмисник (це може бути і чоловік, і жінка) приходить з банкою меду, олії, пакетом крупи і т.п. та пропонує свій товар за ціною, що нижча за ринкову. Пенсіонер іде за грошима і таким чином «висвічує» свою «схованку». Далі – справа техніки: поки господар будинку миє банку, щоб перелити куплене або віддати тару на обмін, шахрай (або його напарник) викрадає всі заховані на чорний день гроші.

Майже так само діють і псевдо-працівники ЖЕКів, «водопровідники», «сантехніки» і «контролери». В основному, це шахраї-чоловіки. Проникнувши в будинок під виглядом представників комунальних служб і оглянувши його за своєю «спеціальністю», вони просять невелику суму на заміну труб, повірку лічильника або інші потреби, таким чином, відстежують місце, звідки дістають гроші, відволікають господаря або господиню і здійснюють крадіжку.

Як уберегтися?

Перед шахраями, які працюють таким чином, завжди три завдання, без вирішення яких злочин не вчинити:

  1. Проникнути до помешкання.
  2. З`ясувати місце зберігання грошей.
  3. Викрасти кошти.

Тому перед тим, як впустити чужого в будинок, попросіть його показати посвідчення. Чесну людину ви цим навряд чи образите, а ось зловмисника відлякаєте. Якщо є телефон, не полінуйтеся запитати номер (стаціонарний!) держструктури, штабу або фонду, співробітником якого представляється той, хто прийшов, і переконайтеся, що ваш гість дійсно має до них відношення. В жодному разі не давайте незнайомцям можливості побачити, де зберігаються ваші заощадження. Якщо вони в кімнаті, залиште «гостей» на кухні і закрийте двері. Ще краще зберігати гроші в різних місцях: кілька сотень на поточні видатки – в одному місці, а основні кошти – в іншому, і закривати шафу або комод, де заховані гроші, на ключ.

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: