Як у Рівному шахрайка обікрала 19-річну дівчину (батькам на замітку!)

Опівдні 19-річна студентка медичного коледжу Сніжана поспішала на навчання. Зненацька до дівчини підійшла незнайомка і запитала, чи не знає та, де розташоване ательє для пошиття одягу. Сніжана в ту мить і подумати не могла, чим закінчиться ця розмова. Вона чемно показала дорогу. Жінка подякувала, пішла у вказаному напрямку, але раптом чомусь вирішила наздогнати 19-річну рівнянку і розповісти їй, що її мама невдовзі помре, а стосунки з коханим приречені, оскільки хтось не хоче, щоб вони одружилися. Ці невідомі люди нібито зурочили їх пару. «Провидиця» запропонувала Сніжані свою допомогу у вирішенні всіх проблем.

– Вона запитала, чи є в мене вдома свячена вода, – розповідає Сніжана. – А тоді порадила покропити нею оселю зі словами: «Господи, відведи від мене порчу!» Після цього я мала тричі прочитати «Отче наш» та три дні поспіль ходити до церкви й ставити свічки.

На цьому сеанс «цілительки» не закінчився. Жінка попросила дівчину піти з нею у безлюдне місце, щоб ніхто їм не заважав, бо вона хоче помолитися над «жертвою вроків». При цьому незнайомка запевнила, що грошей зі Сніжани не візьме, мовляв, просто отримала послання від Господа. Дівчина пішла за шахрайкою, слухняно представилася їй, назвала імена матері та хлопця.

– Вона поцікавилася, чи є в мене фото їх обох та 100 гривень, а також якоїсь речі коханого чи подарунка від нього, – продовжує свою сумну оповідь Сніжана. – У мене був лише фотознімок мого хлопця, 50 гривень та подарована ним каблучка. Тоді жінка сказала, щоб я взяла все золото (а це 3 каблучки, ланцюжок та кулон Божої Матері), 50 гривень, фото та загорнула все в хустинку. «Цілителька» продовжувала молитися наді мною, потім попросила пройти з нею до перехрестя, де вона знову молитиметься, бо саме там хрестили Ісуса Христа. Хустинку з золотом наказала тримати в лівій руці біля кишені. Ми з нею трохи пройшлися. Я мала запам’ятовувати місця, де ми зупинялися, і тричі спльовувати там. Після чого ми повернулися назад.

Увійшовши в довіру до дівчини, шахрайка розпочала кульмінаційний акт вистави: сказала дівчині, щоб віддала їй згорнуту хустинку з усіма речами, а сама пройшлася ще раз тим шляхом, де блукала з «цілителькою». Дівчина так і зробила, але на місці, де вони мали зустрітися, нікого вже не було. Сніжана запитувала у людей, та марно. За жінкою й слід прохолов. Прийшовши до тями, жертва шахрайки попрямувала до міського відділу міліції.

До слова, правоохоронці неодноразово закликали рівнян не спілкуватися на вулиці з незнайомцями, які розповідають про свої надприродні здібності. Шахраї вміють переконати потерпілих у тому, що останні розпоряджаються власним майном на свій розсуд, без жодного психологічного тиску. Так, з початку 2010 року до працівників Рівненського МВ звернулося семеро громадян, яких невідомі під час «зняття порчі» залишили без копійки.

Нагадаємо, що за шахрайство – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою статтею 190 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність – від штрафу до трьох років обмеження волі. Але, на жаль, затримати і покарати «цілительок» та «віщунок», котрі наживаються на людській довірливості, вдається нечасто.

Тетяна Гордійчук, помічник начальника Рівненського МВ по взаємодії з громадськістю та ЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: