В Інтернеті з’явився новий вид “торрент-шахрайства”

В інтернеті виявлено новий тип шахрайства. Суть його полягає в тому, що зловмисники, виступаючі під ім’ям компанії ICPP Foundation, яка ніби співробітничає з організаціями із захисту авторських прав, пропонують користувачам виплатити “штраф” за завантаження піратських торрентів, повідомляє torrentfreak.com.

Шахраї використовують троян, який проводить сканування системи і знаходить піратські BitTorrent-файли. Після цього користувачам пропонується виплатити “штраф” в розмірі 400 доларів для позасудового розв’язання конфлікту. Дослідники з компанії F-Secure зазначають, що вимога виплатити штраф з’являється навіть у разі відсутності на жорсткому диску торрентів.

Троян примушує користувачів залишити своє ім’я, адресу і дані кредитної карти. В іншому випадку “порушникам” погрожують притягненням до судової відповідальності з подальшою виплатою штрафу в 250 тисяч доларів і тюремним ув’язненням на строк до п’яти років. Програма, за допомогою якої зловмисники намагаються вимагати гроші, звичайно встановлюється у папку під назвою IQManager. Вона містить посилання на звіт про правопорушення, а також на сайт організації – це має переконати користувачів в серйозності пред’явлених їм обвинувачень.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: