Україною шириться автомобільна афера

В Україні поширюється нова автомобільна афера: шахраї скуповують кредитні машини і виставляють їх на продаж за підробленими документами.

Відколи з початку кризи багато людей втратили можливість платити за придбані в кредит автомобілі, розцвів новий бізнес з обміну машин і кредитів через генеральні доручення.

На цьому ґрунті з’явилися сотні фірм-посередниць, і схема стала зручним плацдармом для шахрайства, інформує ТСН.

Власник кредитного авто і зловмисник обмінювалися угодами. Перший передавав генеральну довіреність на право водіння. Другий зобов’язувався платити кредит. Коли шахраї отримували ключі від машини, то знаходили нового покупця і перепродували автомобіль вдвічі дешевше, ніж на ринку, потім забирали гроші і зникали.

У результаті перший покупець залишався без автомобіля, але з кредитом. Третій – з автомобілем, але без права власності на нього.

Банкіри стверджують, що єдиний спосіб продати кредитний автомобіль і не мати після цього головного болю – це продавати авто за згодою банку.

Втім, позбутися всіх зобов’язань у таких випадках вдається не завжди. Банки продають кредитні автомобілі на аукціонах, але зазвичай погоджуються реструктуризувати залишок боргу на вигідних умовах.

А поки кількість автомобілів, які шахраї продають за “чорною” схемою, зростає. Мова йде вже про сотні оборудок.

За інформацією студії, на таких автомобілях їздять і високі чиновники. Зокрема – колишній заступник нинішнього міністра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: