У Києві «автокидали» придумали нову схему «розводу»

«Реальний випадок шахрайства, який стався зі мною 13 березня 2010. Пишу дуже докладно, оскільки схема відмінно продумана і зрежисована, впевнений застосовувалася не раз і ще, боюся, може буде застосовуватися. Будь-які деталі будуть корисні, якщо (не дай Бог!) це станеться з вами.

автопідстава автоподстава

Субота, 10:00, їду купувати квитки для сім’ї в цирк на вечір, чудовий настрій. Рухаюся по вулиці Артема, планую повернути на Гоголівську, в цей момент дзвонить мобільний (в машині гучний зв’язок – розмовляю по ньому), дзвонить партнер по роботі, обговорюємо погоду. Перед поворотом на Гоголівську перед моєю машиною різко пригальмовує Мазда 3, і я змушений досить круто приймати вправо. Бачу у бічне дзеркало, що позаду їде темний Ягуар XF. Повернувши на Гоголівську, продовжую рух, і ззаду мені Ягуар сигналить; я збавив швидкість, Ягуар мене обганяє і змушує зупинитися.

Виходить водій і каже, що я його підрізав і зачепив машину, я закінчую розмову по мобільному і виходжу з машини подивитися, що трапилося (1-а моя помилка – основна!), візуально не бачу у своєї машини ушкоджень і йду дивитися на Ягуар. У нього, начебто, все теж в порядку, я тисну руку водієві Ягуара, сідаю в машину і їду. Ягуар через хвилину мене доганяє і просить ще раз зупинитися, виходить водій і говорить, що його Шеф у машині, кричать на нього, що в машині горить лампочка попередження (сигнальна) про те, що є зіткнення, і просить ще раз оглянути уважніше машини.

Ми спочатку дивимося моє авто і помічаємо несуттєві подряпини на правому крилі, дивимося на Ягуар і бачимо на його лівому крилі і бампері незначні подряпини. Водій представляється Владом і просить мій номер телефону (2-а моя помилка!) для інформації, щоб потім вирішити питання (він повинен зараз їхати, в машині дуже нервовий шеф, який поспішає).

У цей момент вискакує із заднього сидіння дуже нервовий шеф (невисокого зросту, щільний, рудий, представляється Райнером Олександром Олександровичем, працівником слідчого управління прокуратури) і починає кричати на водія і розпитувати, чого той зволікає, потім починає кричати на мене, чому я їх зачепив і намагаюся виїхати з місця аварії. Я відповідаю, що говорив в машині по телефону по гучному зв’язку і моменту зіткнення не чув і не бачив, але вважаю пошкодження дріб’язковими і пропоную вирішити питання спокійно і мирно.

Райнер говорить, що вони терміново везуть документи в СБУ, і він повинен відправити Ягуар з водієм, а він залишається зі мною поговорити про те, як залагодити питання. Ягуар їде, Райнер сідає до мене в машину і просить від’їхати пару кварталів, де можна спокійно поговорити, я під’їжджаю до німецького посольства на паркування. Райнер весь час психує, кричить, що його уб’є генерал (господар машини), що в понеділок має їхати у відрядження, і якщо він побачить подряпини – кінець! Я його заспокоюю, кажу, що в мене повне «КАСКО», і всі проблеми закриємо (при цьому я назвав йому страхову компанію), набираю страхову – телефон не відповідає, субота … Буквально через хвилину мені телефонує людина і представляється страховим комісаром Олексієм; запитує, що сталося (я думаю – який сервіс! На телефоні в їхньому офісі напевно визначник, і вони видзвонюють. Насправді ж мій номер телефону вже був у шахраїв, я його продиктував водієві нервового Райнера, і мені дзвонив фальшивий комісар). Я детально описую ситуацію «комісарові», він каже, що прямо зараз набере чергового в ДАІ і викличе їх для оформлення протоколу.

Через кілька хвилин мені на мобільний телефонує «черговий ДАІ» і розпитує мене про деталі події, я докладно розповідаю. Коли я пояснюю, що перебуваю НЕ НА МІСЦІ ДТП, у «даішника» змінюється голос, і він каже, що в цьому випадку вилучається посвідчення водія і автомобіль ставиться на штрафмайданчик (зник з місця ДТП), після суду, величезний штраф і позбавлення прав до 2-х років. Моя перша реакція: я дзвоню цьому страховому агенту і вимагаю скасувати виклик ДАІ. І кажу, що ми з «потерпілою» стороною самі розберемося. Страховик говорить, що оскільки я поїхав з місця ДТП – відшкодування за страховою не буде!

Я засмучений і розумію, що платити доведеться самому, прошу страховика поговорити з ДАІ і скасувати виклик, а я сам буду намагатися домовитися з клієнтом. Клієнт (нервовий працівник «прокуратури») кричить, що поспішає і все пропало, викликає по телефону Ягуар, дає йому команду сфотографувати пошкодження і відправити їх до СПЕЦБОКС. Я резонно цікавлюся, який такий спецбокс, отримую відповідь, що це спецгараж, де стоять на обліку авто правоохоронних органів, а це авто наворочене з легкої кевларовою бронею. Я починаю розуміти, що сума буде більш, ніж я очікував! Починаю нервувати серйозно.

«Бенефіс» шахраїв було оголошення суми – з усіма справами 26 000 Євро! Я кажу, що сума нереальна, Райнер психує і кричить, що викликає ментів (при цьому даішна машина – реально! – Проїхала повз), тут же дзвонить «представник ДАІ» і говорить, що патруль нас не може знайти (припускаю, що Даішники можуть бути «в схемі») – йде сильний тиск на мене: давай гроші, будуть проблеми і т.д., крики, лайка …

Я в цілому спокійний (грошей таких усе одно немає на руках). Дзвоню страховому «комісарові» – я знайомий з власником страхової, де я страх – і прошу співробітника страхової переговорити з ним. На що він говорить, що не може йому додзвонитися. Я також цікавлюся, чому, на його думку, мені може допомогти страхова, отримую раду застрахувати у них по-новому, але вже Ягуар (!); Оскільки це авто зі спецобладнанням, то сума КАСКО – 10% від ціни, ціна авто (після узгодження з нервовим Райнером) – 180 000 Євро – таким чином я плачу 18 000 євро, а решта – до 26 000 доплатить страхова з великої поваги до мене. Райнер ж кричить, що ще йому 2 «штуки» євро за моральну травму, інакше він мене по прокурорській лінії замордує!

Я приймаю рішення тягнути час, на мене тиснуть і говорять, що в мене є дві години на вирішення питання, в іншому випадку вони запускають офіційну схему і починають мене ще додатково «мочити» по лінії прокуратури. Кажу, що вдома у мене є самі копійки, але мені потрібно поїхати взяти ключі від сейфа на роботі, де є трохи грошей (сам хочу просто перепочинку і можливість почати телефонувати юристам і знайомим). До мене прикріплюють людину, яка нібито «зі служби безпеки», яка сідає до мене в машину і їде зі мною. Я паркуюся подалі від будинку (мене вже долають підозри – сума погана, страхова дивно себе веде, при цьому ми у них – великий клієнт; дуже добре і швидко реагує «ДАІ»), кажу супроводжуючому жорстко, що додому йду лише сам (щоб не лякати сім’ю), йому пропоную залишитися чекати мене в машині.

Переконуюся, що він не стежить за мною, дзвоню першим ділом своєму партнерові, викладаю йому ситуацію, прошу додзвонитися господареві страхової та обговорити вирішення цього питання. Мій партнер так само припускає, що це «розвід», дзвонить в УБОЗ, до страхової. У страховій кажуть, що співробітника Олексія немає, справжній страховий комісар рекомендує просто повернутися на місце ДТП і самостійно викликати ДАІ за «телефоном довіри», одночасно бригада УБОЗ готується виїхати на місце ДТП для моєї підстраховки і можливого затримання шахраїв. Я виходжу з під’їзду, сідаю в машину, мій супроводжуючий дуже нервує, я кажу йому, що все добре, я взяв ключі і їдемо в офіс за грошима, сам їду на Артема, під’їжджаю майже до місця ДТП і пропоную попутнику вийти, оскільки я вирішив йти відкритим шляхом, викликати ДАІ, оформляти протокол і виплачувати будь-які компенсації тільки через суд, після цього він миттєво вискочив з машини, і телефони всіх його подільників («прокурорського», «страховика», «водія») після цього були вимкнені.

Результат

Час втратив, нерви потріпав, машині необхідне фарбування крила – подряпина глибока (до речі, нанесена штучно в той момент, коли я в перший раз вийшов з машини!). Працівники УБОЗу знають цю схему.

Не ведіться на такі ситуації, не виходьте з машини, розмовляйте тільки через приспущене скло при закритих дверцятах і викликайте за будь-яких умов ДАІ – це дозволить заощадити час і нерви!

Удачі на дорогах, будьте уважні та обережні!

W

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: