Найбільший американський банк звинуватили в шахрайстві

Goldman Sach продав іпотечні облігації, не попереджаючи про ризик.

Німеччина і Велика Британія мають намір подати до суду на Goldman Sachs. Суть позову в тому, що американський банк продав європейським IKB і Royal Bank of Scotland іпотечні облігації, але не попередив їх про високу частку ризику по цих паперах. В цілому британці заплатили 840 мільйонів доларів, німці – 150.

Пізніше повернути свої інвестиції банки так і не змогли. У Goldman Sachs звинувачення європейців відкидають і заявляють про намір активно захищати свою репутацію. Проте, на останніх торгах в США акції фінансового інституту впали майже на 13%, і компанія втратила 12 мільярдів доларів капіталізації.

Подібні звинувачення в шахрайстві висувалися проти Goldman Sachs і в Америці. Комісія з цінних паперів і бірж США стверджує, що з 2004 по 2007 роки, під час буму на кредитному ринку, Goldman Sachs через свій дочірній хедж-фонд розмістив на ринку без малого 8 мільярдів доларів залучених коштів, заробивши на цьому не менше мільярда.

Інша неприємність для Goldman Sachs в Європі – розслідування ролі американського банку в наданні допомоги попередньому уряду Греції у фінансовому маніпулюванні в цілях заниження даних про розмір державного дефіциту країни.

Як оголосив після завершення зустрічі міністрів фінансів країн ЄС в Мадриді єврокомісар з валютної та економічної політики Оллі Рен, Євросоюз починає розслідуванні ролі Goldman Sachs у фінансових операціях Греції.

За рахунок фінансових операцій з обміну активами американський інвестиційний банк допомагав попередньому уряду Греції занижувати розмір державного дефіциту, що дозволяло Афінам залучати все нові кредити. Розслідування діяльності банку на першому етапі вестимуть Eurostat і Ecofin.

W

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: