Бізнесменам пропонують нову VIP-аферу: випити з Путіним і Януковичем за 1,5 тис. грн.

У зв’язку зі зміною влади в Україні набирає обороти нова стара афера – невідомі обдзвонюють бізнесменів і настійливо пропонують їм купувати квитки на зустріч з новою владою. За можливість випити чарку коньяку з VIP-чиновниками, зокрема з президентом Віктором Януковичем і російським прем’єром Володимиром Путіним, вимагають 1,5 тис. грн.

“Минулого тижня мені зателефонувала людина, скоромовкою сказала, що він якийсь Криворучко з приймальні Поляченка (колишній міністр охорони здоров’я – ред.), – розповіла директор приватної стоматклініки в Києві Світлана К. – Я ще подумала, що Поляченко – давно не міністр. Але проте… Він почав на мене тиснути – мовляв, я повинна купити квиток за півтори тисячі гривень на неформальну зустріч з представниками нової влади. Вони нібито вибрали 2 тис. директорів підприємств, я – в їх числі, на мене столик зарезервовано. Казали: ви ж розумієте, вам з ними п’ять років жити, вирішувати питання, а там, за чаркою коньяку, домовитеся”.

У Мінохорони здоров’я кажуть, що з подібними історіями стикалися. “Цій афері вже півтора роки. Минулого року до дня медика аферисти телефонували до різних установ і нібито від імені міністерства поширювали квитки на зустріч з міністром за 1500 гривень”, – розповіла начальник прес-служби Мінохорони здоров’я Людмила Гордон.

Аферисти пропонують свої “послуги” навіть депутатам. “Минулого тижня мені подзвонила якась людина прямо на мобільний, сказала, що його прізвище Мудрий, мовляв, він один із керівників Жовтневого палацу. Нібито в них у квітні пройде урочистий концерт, де будуть Путін і Янукович. Для Партії регіонів викуплено ряд, а на мене забронювали три квитки, і я винна їм 11 тисяч гривень, – розповіла народний депутат від ПР Олена Бондаренко. – Я відповіла тому, що дзвонив, що він, мабуть, помилився, ніяких квитків я не замовляла, а з такими аферами стикалася неодноразово”.

Втім, деякі бізнесмени таки попадаються на вудку шахраїв. У лютому 2009 року столична міліція затримала 41-річного жителя Запоріжжя, який обдзвонював підприємців і просив дати грошей до благодійного фонду нардепа від Блоку Литвина Олега Зарубінського. Чоловік обібрав більше десяти людей. У всіх просив 1-3 тисячі.

“А 2 квітня ми затримали в Києві чоловіка, він доставив в одну організацію чотири квитки по 1550 грн. кожен на концерт, який повинен пройти 22 травня в Жовтневому палаці. Покупцям обіцяли, що на концерті будуть перші особи держави, а після концерту буде банкет, а це неправда. Хлопець сказав, що стажується кур’єром в одному з театральних агентств Києва. Співробітники агентства обдзвонювали приймальні керівників різних організацій, пропонували квитки і обіцяли фуршет в неформальній обстановці. Зараз вирішується питання про порушення кримінальної справи”, – розповів глава ЦГЗ МВС Києва Володимир Поліщук.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: