Кмітливий онука допоміг спіймати шахраїв

Громадянська свідомість неповнолітнього хлопчика допомогла вийти на слід та затримати шахраїв, які їздили Хмельниччиною та під приводом неіснуючої всеукраїнської реформи грошей обманювали людей похилого віку та забирали у них останні копійки.

Про це повідомили у ВЗГ УМВСУ в Хмельницькій області. Коли у Білогірському районі на поріг старенької бабусі завітали дві молодиці та повідомили звістку про обмін грошей, та і не подумала запитати у них офіційні посвідчення уповноважених для цього осіб. Одразу винесла сховану на чорний день тисячу гривень та віддала у руки пройдисвіткам. А ті проробили із ними певні маніпуляції і вручили бабусі опечатаний конверт з нарізаними всередині офісними папірцями.

Прес-служба обласного управління міліції неодноразово повідомляла про даний вид шахрайського видурювання грошей; зловмисники, як правило, відвідують людей похилого віку та пропонують їм переписати номери купюр відкладених коштів. Після перепису складають гроші у конверт та віддають власникам, наголошуючи, що до наступного їх візиту, коли дані купюри мають обміняти на нові, конверт у ніякому разі не розпечатувати. Але, звісно, ніхто до людей так і не приїжджав, а коли власники все ж вирішували поглянути у ті конверти, знаходили у них замість своїх оприлюднених заощаджень звичайний папір. І незважаючи на часті попередження з боку працівників міліції, раз по раз до чергових частин надходять заяви подолян про шахрайства.

Цього разу потерпілій пощастило — має гарного онука. Хлопчик повертався зі школи та побачив, як з двору вийшли дві невідомі жінки (одна — дуже схожа на особу національності рома), сіли у таксі та від’їхали. А хлопчина візьми — і запиши номер автівки. А ще за декілька хвилин, вислухавши захоплену розповідь бабусі, продемонстрував їй вручений конверт спочатку на світло вікна, а потім і з середини. Вони одразу повідомили про злочин працівникам Білогірського райвідділу міліції, а ті, у свою чергу, — усім постам ДАІ. На під’їзді до Ізяслава підозрюваних із грошима і затримали.

Наразі працівники міліції встановили причетність громадянок до трьох шахрайств за подібними схемами. Якщо остання їх поїздка принесла тисячу гривень, то у Славутському районі, наприклад, пенсіонер позбувся 14 тисяч гривень. Слідство триває, а школяр за сміливу вдачу отримав цінний подарунок від білогірських міліціонерів.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: