Портрети політиків на озброєнні у шахраїв

На Луганщині шахраї замість грошей підсовують людям сувенірні купюри із обличчями українських політиків. П’ятсот «януковичів», або сто «ющенків» – такі купюри пройдисвітам вдається розмінювати у довірливих пенсіонерів.

Роботу правоохоронцям ускладнює те, що старенькі дідусі та бабусі обман виявляють не одразу. Останнім часом Луганськ та область охопила хвиля шахрайств. Аферисти замість порчі знімають коштовності, псевдосоціальні працівники обмінюють гривні, видурюють гроші під виглядом проведення акцій. Заробіток злочинців обчислюється тисячами гривень, сотнями доларів та євро.

Торік від шахраїв у Луганську постраждало приблизно 30 пенсіонерів, цього року зафіксовано вже п’ять випадків обману літніх людей, – повідомила співробітник прес-служби міського управління МВС Ольга Радкевич.

«Найчастіше шахраї скоюють свої злочини під виглядом соціальних працівників. Вони приходять до людей, розповідають, що проводиться грошова реформа, про яку люди звичайно нічого не чули, і під виглядом цієї грошової реформи вони обмінюють нібито старі купюри на нові», – зазначила Ольга Радкевич.

Наразі аферисти використовують сувенірні банкноти із зображенням політиків. Такі сувеніри можна придбати будь-де. На двохстах гривнях замість Лесі Українки – Юлія Тимошенко, на сотці замість Шевченка – Віктор Ющенко, на п’ятдесяти гривнях Грушевського замінив Тігіпко, і так до однієї гривні – весь політичний бомонд.

Найчастіше ошукують людей похилого віку

На купюрах є багато написів, що це не гроші, а сувеніри. Проте люди похилого віку часто не помічають різниці. Днями дев’яностооднорічний житель міста Свердловськ Афанасій Петрович позбувся частини пенсії саме таким чином. Шахрайка представилася соціальною працівницею. Сказала, що дідуся-ветерана міська влада преміювали ста гривнями. Жінка дала йому сувенірну п’ятисотку, а як решту від старенького отримала чотириста справжніх гривень. Обман виявив лише через декілька днів онук пенсіонера.

«Приходить онук. Ти знаєш мене нагородили, – кажу я йому. Сто рублів дали і мають привезти цукор і борошно, але чомусь третій день не везуть», – розповів постраждалий.

На цей раз міліції вдалося затримати аферистку. Раніше вона вже була судима за подібний злочин. Зараз розшукується її співучасник. Про такі злочини на Луганщині постійно розповідають по телебаченню та радіо, але наївні громадяни продовжують попадатися на гачок до пройдисвітів. У міліції ж запевняють – рано чи пізно, але шахраїв знаходять, головне щоб ошукані швидко зверталися по допомогу.

w

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: