Лохотрон від Укртелекому в історіях

Розповім про усім відомі речі.

На телебаченні та радіо, у пресі, у мережі інтернет глобально та настирливо рекламується послуга “ОГО” від Укртелекому – швидкий інтернет. Підключення – 1 гривня, чудові технічні можливості і т.п. – це все ллється на ще неінтернетівську людину. Далі, власне, історія № 1.

Місто Ірпінь Київської області, Україна. Заявку на підключення подав особисто два роки тому. Весь цей час не було технічної можливості в Укртелекома на підключення мого номеру телефону (з їхніх слів). Але після настирливої реклами я знову зателефонував за телефонами вказаними у оголошенні. Відповів на декілька запитань, після чого мені пообіцяли передзвонити через декілька днів. Передзвонили, з Київської обласної філії Укртелекому, звірили ще деякі дані, після чого повідомили, що технічна можливість за моїм номером телефону є, і щоб я ще близько 10 днів зачекав на дзвінок із місцевої (рідної) філії Укртелекому, де мене повідомлять про ту мить з якої я зможу повноцінно користуватись Інтернетом. Добре.

Наступного дня я купив модем запропонованої мені Укртелекомом моделі (300 грн.), та засів чекати дзвінка.

Як і передбачав, моє інтернетівське серце не витримало, і я через 5 днів сам зателефонував до місцевого Укртелекому. Відбувся такий діалог (максимально близько до оригіналу):

Я: доброго дня, мій № ___, подавав заявку “тоді”, хочу дізнатись як там справи.

Оператор: за цим телефоном не зареєстровано заявок.

Я: Як так, вже тиждень минув, мені телефонували з (називаю номер), повідомили, що все нормально, я чекаю.

Оператор: ааа, та то обласна вам телефонувала, нічо вони не знають.

Я: Як це не знають, сказали що можливість є, і що мене “моє” відділення Укртелекому підключить.

Оператор: ви мєня понімаєте? я ж сказала, заявки нема, но вони там по портам дивляться. Да, порти єсть, а _____ (забув що сказала, якийсь технічний термін) нема.

Я: А коли з’явиться технічна можливість?

Оператор: Нє знаю, звонітє.

Я: як часто дзвонити?

Оператор: Ну где то раз в две недели… (і це при тому, що я чекаю вже два роки, а заявку видалили, і для чого туди дзвонити, що перевіряти – не відомо)

Я: (вже на нервах) Я модем купив, гроші витратив, куди мені тепер його подіти?

Оператор: Ви можете протягом 14 днів з дня покупики повернути його в магазин (стільки мороки на пустому місці… але порада серйозна, професійна…)

Далі текст розмови забрала цензура.

Ось так: результату нуль, потраченого часу – максимум, прямих втрат – 300 грн…

А реклама Укртелекому і далі продовжує виходити та все настирливіше мене дратувати…

Історія № 2

Дійові особи ті ж самі, т.б. я і “ого”.

Як не дивно, а заявку на інтернет “ОГО” від моїх батьків Укртелеком задовольнив (із моєю подавались одночасно). Відвідавши Укртелеком, мою матір запевнили, що все працює, т.б. налаштовано “із сторони” Укртелекому, та, одночасно запропонували свої послуги щодо, власне, підключення (налаштування) на дому. Налаштування ADSL принципово відрізняється від налаштування “стандартного домашнього” інтернету dial-up, тому для не підготовленого користувача може цілком стати приводом забитись у глухий кут. Проте, як це робити (налаштовувати) мені відомо, і я суворо-настрого наказав матері відмовитись від їх послуг (знав, що будуть нав”язувати), і натомість узяти детальну технічну інформацію для налаштування комп’ютера і модема на дому. Справа в тому, що, наприклад, у Києві, це є обов’язковим додатком до договору про надання послуг інтернет і питань у користувачів не виникає.

Але наше місто то є наше місто. Для підключення вони надали ЛИШЕ пароль і логін, “забувши” надати інформацію щодо ip-адрес, DNS-сервери, та декілької інших обов”язкових параметрів, без яких інтернет буде лише великою уявою у вашій голові.

Вдома, отримавши від матері той мінімум інформації, я близько 20 хв. спілкувався по телефону із службою підтримки. Інтернет врешті було налаштовано.

А тепер уявімо що я й гадки не мав, як підступитись до підключення…

І при цьому сам Укртелеком цілеспрямовано створює умови, щоб заробити собі ще 150 грн. Бридко. А люди платять…

Богдан Ч.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: