Латвійські священики застерігають від кредитів під заставу душі

Глави традиційних для Латвії релігійних конфесій назвали аморальною та цинічною пропозицію однієї латвійської фірми видати кредит під заставу душі.

Глави православної, лютеранської та католицької церков Латвії в поширеній заяві закликають кредиторів не користуватися відчаєм людей, що опинилися в біді у важкий час кризи.

“Не відомо, що мотивувало кредиторів вимагати саме таку заставу – можливо, це абсолютно цинічні фінансові ділки, охочі використовувати страх втратити душу як якнайкраще забезпечення свого прибутку, а можливо, за цим стоять релігійні цілі – використовуючи відчайдушне становище людей, залучити їх до сатанізму, окультизму або чогось на кшалт таких сект”, – зазначається в заяві.

І у одному, і в іншому випадку така операція мала б дуже серйозні наслідки, наголошують священнослужителі.

“Що означає передати свою душу в повне і безумовне розпорядження кредитора? Він може інтерпретувати це як обгрунтоване право зажадати від позичальника будь-якої слухняності, будь-яких послуг або завдати йому будь-якої духовної шкоди та страждання. Те, що зараз може видатися своєрідним жартом, насправді може мати наслідки, масштаби яких навіть неможливо собі уявити. Згідно з угодою, кредитором вважається власник першого екземпляра договору. Це означає, що право на Вашу душу можна легко і без обмежень передати третім особам”, – наголошується в заяві.

Останнім часом увагу громадськості в Латвії привернула підозріла пропозиція отримати грошову позику під дуже високі відсотки – 365% і більше річних, віддавши в заставу свою безсмертну душу. Якщо боржник не зможе вчасно повернути позику, застава (душа) переходить у повне та виняткове розпорядження кредитора.

Фірма Kontora на своєму сайті повідомляє, що видає позики в розмірі від 50 до 500 латів будь-якому жителеві Латвії, що досяг повноліття, не вимагаючи жодних довідок, обгрунтувань і кредитної історії. Єдина умова – позичальник має підписати договір, згідно з яким зобов’язується закласти свою безсмертну душу. Всі операції здійснюються за готівку.

Залишити відповідь

Ви маєте змогу за кілька секунд швидко ввійти за допомогою: